1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
Kedves Edit!! A fénykép alapján úgy tűnik, hogy ez is magnolia, valamelyik Magnolia soulangiana fajta. Magas (2-4 m), és széles (2-3 m) növény lesz, érdemes lenne olyan helyre átültetni, ahol elegendő hely áll rendelkezésére. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Jenny! Az amarilist nyugodtan tegye el telelni, ez természetes folyamat. A levelek le fognak száradni és tavasszal, mikor kiteszi a szabadba és öntözni kezdi, akkor megint ki fog hajtani! A klíviát ültesse át, laza, jó vízgazdálkodású talajba. Ismételje meg a pihentetést, jövőre, mint idén, és szerintem fog virágozni! Kapcsolódó cikkek: A klívia télen pihenésre vágyik Hogyan virágoztassuk klíviánkat?
Tisztelt Cím! Amennyire a képről megállapítható valamelyik rákos sejtburjánzásos betegségről vagy élősködő gombatelepről van szó. Védekezés ellenük nem lehetséges, mindkettő endogén (szöveten belüli) életmódú. Ha zavarja a látványa, azon a módon ahogy a képen láthatót is el tudja távolítani. A növény együtt képes velük élni, kipusztulásához rövid távon nem vezetnek! Üdv: Növényorvos
A téli hónapok idején olyan fagymentes helyen legyenek, ahol fényt is kapnak, mert sötétben és zárt, levegőtlen helyen a leveleket sűrűn ellepik a nedvszívó pajzstetvek, amelyek ellen idejében és hatékonyan kell védekezni. Alaposan meg kell vizsgálni a növényt (mondjuk minden öntözés alkalmával), és ha kell védekezzünk a kártevők ellen. A jó teleltető 5-15 °C-nál nem melegebb, de nem is hidegebb. Habár rövid ideig elviseli a fagypontot is, hosszú távon elpusztítja a növényt. Egy nyitott teraszon elég nehéz ezt a hőmérséklet-intervallumot biztosítani neki, ezért inkább ajánlott egy zárt helyen teleltetni. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. A leandert elegendő kéthetente kevés vízzel megöntözni. Ajánljuk még figyelmébe a következő cikkeket: Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg? Sárga bogarak támadták meg télen a leanderemet! Tél előtt meg kell-e metszeni a leandert? Le kell-e vágjam a bimbókat a leanderről tél előtt?
A málna sikeresen szaporítható tavasszal és ősszel is, én mégis inkább az őszt ajánlanám. Az októberi hónap megfelelő a számára, de mindenképp még a fagyok beállta előtt el kell végezni a munkálatokat. Csak arra ügyeljen, hogy ne árnyékba telepítse, mert nagy a fény- és vízigénye. Az ültetés előtti időszakban ajánlott szerves trágyázni a földet, mert a tápanyagban gazdag földben tud igazán jól fejlődni. Tavasszal pedig 1 arasznyira ajánlott visszavágni a vesszőit. Az első évben még ne számítson bőséges termésre! Sikeres termesztést kívánok Önnek!