1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
Tisztelt Örsi Gábor! Az almafán úgy látom vértetű telepeket lehet látni. Ez elég veszélyes kártevő, A szívogatásukkal kóros szövetburjánzást okoznak az ágakon és a gyökereken is. Tápanyag szállítási zavar jön létre, ezért vannak dudorok a fás részeken. Súlyos esetben fapusztulást is okozhat. A telepeket metszéssel el kell távolítani. Nem tudom végez-e Ön növényvédelmet a fán? Ha nem, akkor célszerű tél végi lemosó permetezéssel (rügyfakadás előtt), metszéssel, majd tősarj eltávolítással kezdeni. Kéregsérüléseket kezelni kell. Tavasszal kontakt szerrel pl. Decis lehet védekezni, és fontos figyelni a fát, talál-e rajta újabb telepeket. Ha igen, Actara-t meg lehet próbálni ellene. A tuján nagyon sok tényező okozhat ilyen tüneteket, a fotó alapján nem lehet megállapítani. Ehhez pontos vizsgálat kell, és még úgy sem egyszerű a tuja esetében a kiváltó okot megtalálni. Sok mindentől függ: a tuja mérete, kora, ültetési helye, most lett-e ültetve, a terület kitettsége, kapott-e valamit ültetéskor, vagy utána bármikor stb. És csak utána jön kártevő, kórokozó vizsgálat, ami szintén nehéz az apró pikkelylevelek miatt. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Károly! Én a here helyett inkább fűmaggal vetném felül! A herével az a baj, hogy nehéz lesz kiírtani, előbb-utóbb átveszi az uralmat! A Presto sport fűmaggal javaslom a felül vetést, de ha here mellett dönt, akkor a bio mag is jó, amit a szellőztetés után elszórva vékonyan azért takarni kell, földdel, vagy komposzttal.
Sajnos ez mégiscsak gombás-baktériumos fertőzés, és tovább fog terjedni, viszont úgy látom csak az alsó leveleken van. Szerintem ezeken a leveleken nem állítható meg a terjedés. Javaslatom, hogy a fertőzött leveleket a rothadási folt mögött teljesen le kell vágni, majd ezt követően az egész növényt lepermetezni gombaölőszeres oldattal. Véleményem szerint a sok víz mellett jelenlévő alacsony hőmérséklet is okozhatta a bajt. A levágott leveleket nem kell sajnálni, ezt túléli, de ha rajta marad elviszi az egész növényt. A továbbiakban csak nyirkosan kell tartani a növényt, nem szabad annyira felszívatni és túlöntözni, mert ha éjszakára nem tud leszáradni, akkor sajna mindig ez lehet a vége olyan tartásmódnál, ahol nincs ventilátor. Kapcsolódó cikkeink: Hogyan tartsuk a Phalaenopsis orchideát? Orchideák: a pillekosbor
Üdvözlöm! A harmatfű telelésének kezdete tél eleje, ősz közepe. A telelést kb 2 hónapig valósítsuk meg, kissé hűvösebben, kb. 18-22 C-on. A telelés az egész éves fejlődésük elengedhetetlen szakasza.
Kedves Tamara! A javasolt növények: Cyperus diffusus - törpe vízipálma Coleus blumei - virágcsalán Billbergia nutans - bilbergia Philodendron andreanum - futó filodendron Platycerium bifurcatum - szarvasagancspáfrány Dracaena (sárkányfa) fajok