Keresett kifejezés: “”

Cikkek (7271)

1821. Hogyan védjük kerti növényeinket a pajzstetvektől?

Célszerű alaposan megvizsgálni a gyümölcsfákat. Győződjünk meg arról, hogy nincs-e pajzstetű-fertőzés a kertben, valamint a szomszédos sövényeken és a házikertek dísznövényein, például a rózsákon. Különösen fontos ez az újonnan telepített gyümölcsfák környékén, mert ezeket a pajzstetűk különböző fajai még inkább veszélyeztetik.

1823. Csokorba szedhető virágoskertek! 1. rész

Egy előnyös oldala az évelő növények ültetésének az, hogy a virágok az egész évszakban pompázni fognak. Miután levágtuk az összes bazsarózsát, levélzete kellemes háttért nyújt majd a később nyíló virágoknak. És természetesen az évelős kertet sem kell újraültetni minden évben. Ez igen sok gondozást igényelne, viszont a hagyományos kertek esetében sincs másképp. 

1824. Hogyan védjük gyümölcsfáinkat a levéldarazsak ellen?

Legnagyobb károkat a legelterjedtebb gyümölcseinken okozzák az ebbe a családba tartozó levéldarazsak. A fekete szilvadarázs (Hoplocampa minuta) igen komoly kártevője a szilvának, 50%, esetenként 90 %-os kárt is okozhat. A kifejlett egyedek a szilva virágzásának idején, április eleje körül rajzanak, csak nappal aktívak, amikor a hőmérséklet 10–12 °C fölött mozog. 

1825. Mikor jönnek a májusi fagyosszentek?

A fagyosszentek a magyar népi hagyomány szerint a Pongrác, Szervác, Bonifác napok (május 12., 13., 14.), valamint Orbán napjának (május 25). a közös elnevezése. Az Ipoly mentén a néphagyomány az ezután következő Zsófia-naptól is fagyot várt.