1881. Szürkemarhából gyártat szalámit a nemzeti park?
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Tudta, hogy a piros, ízletes és lédús földieper milyen jótékony hatással van a szervezetedre? Meleg napokon remek szomjoltó, fogyasztása a jóllakottság érzését kelti, ezáltal kiváló partner a fogyókúrában, vértisztító hatása pedig segít a salakanyagok és a felesleges zsír távozásában. Nem csak belsőleg, de a bőrbe bedörzsölve is kiváló bőrápoló? Lássuk, mi mindenért jó még, ha epret fogyasztunk!
A kertből frissen szedett paradicsom zamata még az ínyenceket is megörvendezteti. Ha sokkal több paradicsomot ültettél, mint amennyit el tudsz fogyasztani, íme egy jó tanács: amennyiben a paradicsomot érett állapotban szeded le, akkor az hosszabb ideig megőrzi ízét és tápértékét, mint bármely más zöldség.
Egyes ételreceptek a meghámozott és a mag nélküli paradicsom használatát írják elő. De hogyan is járjunk el? Kövesd az alábbi egyszerű lépéseket, amelyek nagy segítségedre lesznek, ha legközelebb paradicsomos ételt készítesz.
Zöldségeink fejlődéséhez, virágzásához elengedhetetlen tényező az öntözés, főleg a forró nyári napokon. Rendkívül fontos megtanulni mikor, hol és mennyit öntözzük veteményeskertünket?
Kedves Jucek! Igen érdemes befújni! A permetezés után azonnal lehet beszórni műtrágyával. Az év bármely szakában lehet fújni ezt a szert, de érdemes nyáron kezdeni, amikor a muhar elkezd kinőni, de ilyenkor már virágzik, a magok meg áttelelnek, a muhar viszont kifagy, mivel nem évelő gyom! De ettől függetlenül le lehet fújni most is a füvet.
A következő oldalakon próbáljon szerencsét: http://www.dulakert.hu/dulakert.html http://www.tuja.hu/ Második lehetőségként tegye fel kérdését a fórumunkon vagy a Facebook falunkra, hátha az olvasók pontosabb választ tudnak adni.
Kedves Érdeklődő! Ez a páfrány szórt fényt igényel, a közvetlen napfény káros. Továbbá magas páratartalmat, rendszeresen permetezni kell a növény levelit. Legjobb hely számára egy párásabb zárt térben van. Öntözni rendszeresen lehet, tartsuk egyenletesen nyirkosan földjét. Nem szabad túl sokat öntözni, különben rothadásnak indul a növény. Permetezéshez és öntözéshez lehetőleg szobahőmérsékletű lágy vizet használjunk. Tápoldatozni mérsékelten szabad, a leveles növényeknek való táp 50 %-osra higított oldata elegendő a Nephrolepis páfrányoknak. A fakulás oka tehát lehet a közvetlen napfény, a sok tápoldat vagy a túlöntözés. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt trendkert
Üdvözlöm! A loncot lehet nevelni cserépben is, de inkább dézsát javaslok, mert kell neki a hely. Télen fagyérzékennyé válnak a cserjék is cserépben, vagy dézsában, mert nincs óltalmazó föld, ami védené a gyökeret. Selyem akácot is hasonlóan lehet tartani, de inkább mindkettőt a kertbe ültetném ki! Télen vermelni, vagy takarni kell a cserepet!
A képen egy lila szerencsenövény (Oxalis regnellii 'Triangularis') látható. A növény Brazíliából száramzik. Szép lila színű levelei tavasszal jelennek meg. Fehér virágai vannak. A hűvösebb környezetetben érzi jól magát (főleg virágzáskor): éjjel 13-18 °C, nappal ne legyen több, mint 24 °C. A világos helyet szereti, de közvetlen napfény ne érje. Két öntözés között hagyjuk enyhén kiszáradni a talajt. Soha ne álljon a víz alatta. Virágzás alatt két-három hetente lehet tápoldatozni, amúgy elég másfél havonta. Télen ne öntözzük ne is tápoldatozzuk, ilyenkor visszahúzódik a talajába, hagyjuk teljesen kiszáradni (1-3 hónap). Kora tavasztól aztán hajtatható.