1901. Melyek az új növényfajták 2010-ben?
Minden évben vannak újdonságok, új nemesítések a virágok és egyéb növényfajták terén. Itt az idő, tudjon meg többet a 2010-ben termesztett virágokról, növényekről, fákról és bokrokról!
Minden évben vannak újdonságok, új nemesítések a virágok és egyéb növényfajták terén. Itt az idő, tudjon meg többet a 2010-ben termesztett virágokról, növényekről, fákról és bokrokról!
A feng shui szerint a tükör alapvetően nagy energiával rendelkezik, de ha nem a megfelelő helyre helyezzük, akkor károsan befolyásolhatja az energia áramlását. Lássuk, hogyan is van ez az ősi tudomány szerint?
A tannin, amely a tealevelekben található, megköti a szervezetben levő szabad gyököket, immunerősítő és gyulladást csökkentő hatása közismert.
Az a kijelentés, miszerint a komoly kertészek évelő növényeket ültetnek és nem egynyárit, félig igaz félig nem. Az évelő növényeket minden évben visszatérő színpompájukért-, az egynyáriakat pedig azért ültetik, hogy a hosszú szezonban végig színes legyen a kert.
Az a kijelentés, miszerint a komoly kertészek évelő növényeket ültetnek, és nem egynyárit félig igaz félig nem. Az évelő növényeket minden évben visszatérő színpompájukért-, az egynyáriakat pedig azért ültetik, hogy a hosszú szezonban végig színes legyen a kert. Az egynyári virágok kitöltik az üres tereket az évelők között, és folyamatos virágzásukkal kiegészítik a rövidebb virágzású évelőket. Az egynyáriak a kerítés mellett és jól mutatnak.
A Zamioculcas fényes, mutatós levelei, csekély vízigénye és betegségekkel szembeni ellenálló képessége miatt kedvelt szobanövény, elsősorban levéldísznövény, de a kifejlett növény megfelelő körülmények között virágozhat is. Kontyvirágokhoz hasonló virágzata fejlődik, amely a mellékelt képen is látható.
A golgotavirág nyáron valóban szeret a szabadban, de télre fagymentes, de hűvös és világos szobába, vagy pincébe kell elhelyeznünk. Mérsékelten öntözzük viszont gyakran szellőztessünk.
A legtöbb meggyfán elszaporodott már a meggy blumeriellás betegségét okozó gomba, amley ellen nem csak permetezéssel, ha nem a lehullott levél elégetésével vagy talajba forgatásával is védekezhetünk, majd tavasszal lombfakadástól 2-3 hetente le kell permeteznünk 1-2 alkalommal a fát.
Biztos megoldásnak csak egy macskát tudok ajánlani, aki valóban elűzi a verebeket a kertből. Bár lehet kapni ultrahangos madárrisztót, nem tudom, az hatásos-e ellenük.
Az almafa ventúriás varasodása okoz barna foltokat mind a levélen, mind a termésen. Bár a levelek ettől még nem hullanak le a fáról, de az ősz közeledtével ez természetes állapot. A beteg leveleket legjobb ha elégetjük, majd lombfakadástól kezdve gombaölő szerekkel permeteznünk kell a fát.