1911. Miért érdemes rendszeresen tisztogatni a szobanövények leveleit?
A tisztán tartott növények, amelyeknek fotoszintézisét nem gátolja semmi, sokkal egészségesebbek, és ellenállóbbak a betegségek, valamint a kártevők ellen.
A tisztán tartott növények, amelyeknek fotoszintézisét nem gátolja semmi, sokkal egészségesebbek, és ellenállóbbak a betegségek, valamint a kártevők ellen.
A cickafark egy strapabíró növény, amely jól mutat, akár más növények között, akár szegélyként. Még öntözni sem kell.
Az élő növények a 60-as években voltak divatosak, amikor az első akváriumom vásároltam. Azóta eltelt egy kis idő. A mai haltenyésztők választhatnak olyan műanyag- és selyemből készült növényeket, melyek megtévesztően hasonlítanak az igaziakhoz. Vajon, melyik a legjobb választás akváriumunk számára, az élő- vagy a műnövény? Még a legtapasztaltabb haltenyésztőknek sem egybehangzó a véleményük. Miért? Mert nem létezik helyes vagy helytelen válasz. Minden az illető személy döntésén múlik.
Mit jelent a xeriscape? A xeriscape kifejezés a xeros, görög szóból ered, melynek jelentése - száraz. De ne gondoljuk, hogy sivatagról és kaktuszokról vagy szárazságról, illetve kopár tájról lesz szó. A xeriscape egy modern kertészeti módszer, amely előnyben részesíti olyan növények kiválasztását, melyek minden éghajlati zónában termeszthetőek, így olyan kertet alakíthatunk ki, melyet minimális öntözéssel is gondozni lehet.
Mit jelent a xeriscape? A xeriscape kifejezés a xeros, görög szóból ered, melynek jelentése- száraz. Ne gondoljuk, hogy sivatagról és kaktuszokról vagy szárazságról, illetve kopár tájról lesz szó. A xeriscape egy kertészkedési módszer, mely olyan növények ültetését részesíti előnyben, melyek könnyen termeszthetőek, és minimális a vízigényük.
Főleg étkezési szőlő. Összefoglalva: Érzékenység: peronoszpóra, szárazság, kéntartalmú szerek. Ellenállóság: rothadás, fagy, filoxéra és a gombás betegségeknek is elég jól ellenáll. Igények: zöldmunka- és tápanyagigényes. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Balázs Béla! Az első kérdésére a válaszom az, hogy több oka is lehet a jelenségnek. A túlöntözés, vagy az alul öntözés, a nem megfelelő pára, hőmérséklet, de egyszerűen az is lehet, azért nem gyökeresedett meg, mert rosszkor dugványozta. A legideálisabb a tavasz, mert ilyenkor a növények növekedési erélyét ki használva valósággal megugranak, hiszen ez nekik a generatív, azaz az aktív időszakuk. A kis dugványt nyugodtan húzza ki és nézze meg, hogy a gyökerei milyen állapotban vannak. Az olajfával kapcsolatosan a válaszom: igen! Meg lehet gyökereztetni, de mindenképpen az alap faj fog "nőni" belőle. A tél vége (azaz most) a legalkalmasabb erre, 2-4 levélpárra vágja vissza és így gyökereztesse, párás helyen és melegben. Esetleg takarja le üveg lappal a dugványokat.
Fénykép nélkül biztosat nem lehet mondani. Jó lenne tudni, hogy főként hol találhatóak ezek a képződmények (a levelek fonákján?), milyen nagy területen, mozognak-e, milyen körülmények között található a növény, stb. Útmutatóként kérem olvassa el a következő szakértői választ, lehet, hogy választ ad a kérdésére: http://www.edenkert.hu/edenkertesz/szobanoveny/takacsatka-viaszos-pajzstetu-vedekezes/6893/
Kedves Hömpölygő! Az energiafűz (Salix viminalis fajtái) szinte bármilyen talajon megél. Ültetés előtt egy alapos talajlazítás javasolt, az ültetés évében pedig rendszeres öntözés. Egy jól becsomagolt, erős gyökérzettel rendelkező növénynek jó esélyei vannak. Fontos, hogy ültetéskor a talaj és a növény gyökere nedvesek legyenek. Nyilván mérlegelt, amikor nem a személyes vásárlás mellett döntött. Ültetéskor vegye figyelembe, hogy az energiafűz nagy helyet igényel, és beárnyékolhatja a már meglévő értékes növényeit. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves hömpölygő! Eléggé nehezet kérdez, mert az Ön által feltett kérdések, igen nagy terjedelmet emésztenek fel, de azért keresgéltem. Én Ezeket az oldalakat ajánlanám Önnek és azt hiszem meg is találja a válaszokat rajtuk. Jó szörfölést és ha bármi kérdése van, mindig állunk rendelkezésére! Tehát a weblapok: http://tunderkertje.hu/?modul=shop&k=6948 www.hungaroplant.hu http://www.tuja.hu/hortenzia_hydrangea.html