1911. Miért érdemes rendszeresen tisztogatni a szobanövények leveleit?
A tisztán tartott növények, amelyeknek fotoszintézisét nem gátolja semmi, sokkal egészségesebbek, és ellenállóbbak a betegségek, valamint a kártevők ellen.
A tisztán tartott növények, amelyeknek fotoszintézisét nem gátolja semmi, sokkal egészségesebbek, és ellenállóbbak a betegségek, valamint a kártevők ellen.
A cickafark egy strapabíró növény, amely jól mutat, akár más növények között, akár szegélyként. Még öntözni sem kell.
Az élő növények a 60-as években voltak divatosak, amikor az első akváriumom vásároltam. Azóta eltelt egy kis idő. A mai haltenyésztők választhatnak olyan műanyag- és selyemből készült növényeket, melyek megtévesztően hasonlítanak az igaziakhoz. Vajon, melyik a legjobb választás akváriumunk számára, az élő- vagy a műnövény? Még a legtapasztaltabb haltenyésztőknek sem egybehangzó a véleményük. Miért? Mert nem létezik helyes vagy helytelen válasz. Minden az illető személy döntésén múlik.
Mit jelent a xeriscape? A xeriscape kifejezés a xeros, görög szóból ered, melynek jelentése - száraz. De ne gondoljuk, hogy sivatagról és kaktuszokról vagy szárazságról, illetve kopár tájról lesz szó. A xeriscape egy modern kertészeti módszer, amely előnyben részesíti olyan növények kiválasztását, melyek minden éghajlati zónában termeszthetőek, így olyan kertet alakíthatunk ki, melyet minimális öntözéssel is gondozni lehet.
Mit jelent a xeriscape? A xeriscape kifejezés a xeros, görög szóból ered, melynek jelentése- száraz. Ne gondoljuk, hogy sivatagról és kaktuszokról vagy szárazságról, illetve kopár tájról lesz szó. A xeriscape egy kertészkedési módszer, mely olyan növények ültetését részesíti előnyben, melyek könnyen termeszthetőek, és minimális a vízigényük.
Kedves Regency! Ez a növény nagyon szereti a magas párát! Javaslom, hogy öntözze meg alaposan és 2-3 napra tegye fóliazsákba, mert a kártevők is kiküszöbölhetők ezzel a módszerrel. Ha tápoldatozza, akkor is nagyon fontos, hogy eléggé nedves legyen a föld, mert megperzselődhetnek a gyökerei. A Calathea gemengd, a többi Calateához hasonlóan szereti a jó vízgazdálkodású, laza tőzeges talajt. Gyakori öntözést igényel és párát! 2-3 naponta öntözze és párásítsa, ellenkező esetben elkezdi hullajtani a leveleit. Sajnos a sötétet kifejezetten nem bírja, nagyon kedveli a sok napfényt, viszont a direkt, tűző erős naptól óvni kell. Nagyon szereti a meleget is, mivel trópusi őserdőkből származik. Kapcsolódó cikkek: Calathea concinna - a kényes szépség Az ájtatos kehelyvirág
Kedves Marczis László! Igazából semmi teendő nincsen vele, mert ezek valószínűleg kicsik maradnak, tehát a súlyuk miatt nem tudnak "kárt" tenni a fácskában.
Kedves Gizke! A képen látható növény egy lónyelvű csodabogyó (Ruscus hypoglossum L.).
Kedves Balázs Béla! Igen, oltatlan. Minden növény esetében - amit oltással, szemzéssel szaporítanak - mindig van egy alapfaj, ezt nevezik alanynak, és ebbe helyezik a fajtát. A fajta kifejezés a természetben nem létezik, minden fajtát, legyen az állat, vagy növény egytől-egyig az ember hozta létre. Jó példa erre a rózsa, vagy akár az őszibarack. Ilyen növény nincs is, hanem mandula fára oltják a barack fajtát és abból lesz különböző méretű, ízű, tenyészidejű stb. Ezeket a tulajdonságokat az emberek ruházzák fel. Az oltás és szemzés két különböző dolog! Az oltásnál (aminek sok módszere van) két fás részt "illesztenek" össze, a szemzésnél (pl. a rózsáknál) egy fiatal alanyra szó szerint 1 db szemet behelyeznek a börszövet alá, majd viasszal, vagy rafiával rögzítik és onnan az a szem fog nőni, a kertésznek arra kell törekedni, hogy az maradjon domináns. Nagyon vicces az amikor egy díszszilva például két oldala különböző színű. Láttam már olyat, hogy jobb oldalon zöld, a bal oldalon vörös volt a lomb! A sok kérdésére pedig szívesen válaszolok, hiszen ezért vagyunk! Az olajfát egyébként ritkán szaporítják magról, szinte mindig dugványról. Ha viszont az oltott részekből van a dugvány, akkor az is az a fajta lesz, mert a dugványozás nagy előnye (minden növény esetében), hogy a fajta azonosság garantálható, mivel ugyanannyi kromoszóma szám lesz a dugványban, mint az anya növényben, tehát ez vegetatív szaporítási mód, hasonlóan a tőosztáshoz, bújtáshoz és sarjadzáshoz. A magvetés pedig generatív módja a szaporodásnak, tehát ott azért olyan változatos például az árvácska, ami ráadásul egy hibrid! A latin nevekben a "X" minden esetben a hibridet jelenti! Az árvávska latin neve: Viola X wittrokiana. A díszcsalán: Coleus X hybridus, de itt a "hybridus" szócska is a végtelen variabilitást jelenti! Kapcsolódó cikkek: Gyümölcsfák szemzése lépésről-lépésre kezdőknek Gyümölcsfák szemzésének tavaszi munkálatai (képek lépésről-lépésre) Csodagyümölcsös: 57 fán 300 gyümölcsfajta
Kedves Mónika! Sajnos ez a növény fagyérzékeny, inkább -4-5 fok, amit még kibír, de az sem tesz jót neki. A teleltetést is 15 fok felett ajánlják. Sajnos nem tehet mást, mint vár, hogy hoz-e új hajtást. Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikkek: Neveljünk télálló egzotikus növényeket a kertben! Télálló pálmákat és banánt is ültethetünk kertünkbe