1916. Milyen növényekkel tisztítsd a szoba levegőjét?
Minden szobanövény javítja az általunk belélegzett levegő minőségét, de vannak, amelyek jobban kitűnnek ezen a téren. Lássuk milyen növényeket érdemes nevelni otthonunkban!
Minden szobanövény javítja az általunk belélegzett levegő minőségét, de vannak, amelyek jobban kitűnnek ezen a téren. Lássuk milyen növényeket érdemes nevelni otthonunkban!
Feng shui módszereit gyakran alkalmazzák olyan esetekben is amikor a lakáson belül javítani kell az élet minőséget és megoldani olyan problémákat, amelyeket a negatív energia okozhat. Az alábbiakban a nyugodt alvás biztosítására kapunk választ olyan otthonok esetében, ahol kisbaba is van.
A sámáni megtisztulás egy ősrégi törzsi szokás, melynek célja hosszú évszázadok óta az ember lelki harmóniájának megteremtése. A sámánok a természet energia formáit használták gyógyításra, mivel ismerték és érzékelték azt. Lássuk, hogyan alkalmazzuk ezt a csodálatos tudást otthonunkban!
Minden kertész arra vágyik, hogy az elültetett magból látványos növény fejlődjön. Ennek érdekében nagyon fontos előkészíteni a földkeveréket és a legjobb módszert választani a magok ültetésekor.
A sámáni megtisztulás egy ősrégi törzsi szokás, melynek célja hosszú évszázadok óta az ember lelki harmóniájának megteremtése. A sámánok a természet energia formáit használták gyógyításra, mivel ismerték és érzékelték azt.
Üdvözlöm! Semmiképpen se dobja ki! A leírtak alapján ez egy "működő" növény. Azt javaslom, hogy a virág környékén nyugodtan ritkítsa meg a leveleket, mégpedig úgy, hogy a virág egészségesen elférjen, illetve levél is maradjon a növényen.
Kedves Dr. Vasvári Tibor! Szerintem a trágyázás egyensúlya nem megfelelő, mert a levelek erősödnek a virág pedig nem. Javaslom, hogy virágzást segítő műtrágyával öntözze, sok gyártó van a piacon, az a lényeg, hogy magas legyen a kálium tartalma! Én még agyagos, kötött talajon tapasztaltam ilyen virágzás elmaradást, ezt is káliummal kell "kezelni", illetve tőzeggel javítani a talaj szerkezetét.
Kedves Tesszi! A goji bogyó (Lycium barbarum) teljesen télálló növény, ami azt jelenti, hogy kiültetve minden gond nélkül áttelel, de cserépben átfagyhat. Védett helyre kell tenni és a cserepét buborék fóliával, vagy fóliával és avarral védeni kell. A dézsás/cserepes növényeknél a gondot az okozza, hogy ha átfagy a növény gyakorlatilag kiszárad, mert nem tud vizet felvenni. Kapcsolódó cikkek: Ültessünk Goji bogyót! Kínában csodabogyó, nálunk mérgező cserje: a goji
Üdvözlöm! A kakiszilvát magvetéssel a legjobb szaporítani. Ezek önbeporzó fajták, egy növény is terem, kb. 2-4 évesen.
A Ficus Benjamina (csüngőágú fikusz) majdnem minden (tartás)problémára levélhullással válaszol. Érzékeny a hidegre (ideális hőmérséklet a tartására: 18-22 °C), a hideg öntözővízre, a kiszáradásra, a pangóvízre, de lehullanak a levelei a huzattól, a tápanyaghiánytól (nitrogénhiány) de még a fényhiánytól is. Ha a növény huzamosabb ideig vízben áll, az a gyökerek sérüléséhez vezethet, ezért öntözés után negyed/fél órával később ki kell önteni alóla a vizet. Két öntözés között engedhetjük, hogy kissé kiszáradjon a föld. Ezen felül pedig a levélhullást okozhatják kártevők vagy kórokozók is. Időnként ajánlott a leveleit egy nedves anyaggal áttörölni, megtisztítva a leveleket a portól és az apró kártevőktől. Kapcsolódó cikk: Kislevelű fikusz: az ország legcsábítóbb szobanövénye