1936. Milyen szobanövényeket tehetünk ki nyárra a szabadba?
Vannak növények - sőt szinte minden növény ilyen - amelyek imádják a napot és a meleget. Van azonban néhány fontos szabály, amelyeket be kell tartani, mielőtt kirakjuk őket a szabadba.
Vannak növények - sőt szinte minden növény ilyen - amelyek imádják a napot és a meleget. Van azonban néhány fontos szabály, amelyeket be kell tartani, mielőtt kirakjuk őket a szabadba.
Nyár derekán járunk, a sok eső után végre megnyugodott időjárásunk és tudjuk folytatni mostani munkánkat, amit az agyagos talaj eddig nem engedett, ezért pár napot szikkadni hagytuk. A terepmunkák után a ház körüli szegélyezés és szivárogtató elkészítése következett, amit kaviccsal terítettünk és szépen beültettünk növényekkel..
A biobeton meggymag felhasználásával készült - számolt be az építészfórum.hu, mely ennek feltalálójával készített interjút. Mint kiderült, a biobeton kis halmazsűrűségű, de teherbíró feltöltésként és ágyazati rétegként, rusztikus felületű kerámia falburkoló elemként, könnyűbeton födémrétegként, előre gyártott, beton zsaluzó vagy falazó elemek hőszigetelő kitöltő anyagaként alkalmazható.
A napelemes cserép egy fantasztikus találmány. A hagyományos napelemeknél olcsóbb, könnyen beépíthető az eredeti tetőszerkezetbe, és 10-40 %-kal több energiát képes termelni.
Egy új kert megtervezése és beültetése mindig nagy feladat, így a növények kiválasztása a kertészetben sem egyszerű. Egy családi ház kertjének a beültetésénél sok szempontot kell figyelembe venni. Így pl. a kert adottságait, a tájolást, a fényviszonyokat, a talaj minőségét, és a család igényeit is érdemes szem előtt tartani.
A szőlőre jellemző. hogy gyökerei nagyon mélyen fúródnak a talajba, ezért a 25 éves tőkéket már átültetni nem lehet, s mivel az oltás vagy szemzés is nagy gykorlatot igénylő szaporítási mód, ajánlanám, hogy szerezzen be egy kertészetből 1-2 csemegeszőlő fajtát, s közben lehet kisérletezni az oltással is. Évelő növényeket elvirágzás után, de még jóval a fagyok előtt lehet átültetni.
A mellékelt cikkekből jól látható, hogy a sárgulásnak sok oka lehet. A fenyőknél gyakran a tápanyaghiány tünetei jelentkeznek ilyen formában. Ennek oka lehet az egyoldalú műtrágyázás, vagy ha a talaj túl meszes vagy túl savas. A nem megfelelő pH-érték ugyanis akadályozza a egyes elemek felvételét. Vashiány esetén a hajtáscsúcs levelei sárgulnak, ha a hiány sokáig tart a levelek a szélükön száradni kezdenek - ez a vasklorózis. Súlyos esetben vas tartalmű lombtrágyával kell kezelni a fát.
Ez a csapadékos időjárás nagyon kedvez a gombák elszaporodásának, valószínű a botrítisz támadta meg a termést. Talán lehet ellene permetezés nélkül is védekezni, ha szellősebb helyet keres a cserépnek, s ha nem hagyja teljesen sűrűn bebokrosodni a növényt.
Szobanövényeink a hirtelen levegőváltozásra vagy ha hirtelen a napra tesszük őket megéghetnek, elejét vehetjük, ha növényünket folyamatosan szoktatjuk át a naposabb helyre. Ha kártevők lepték el növényét az ellen permetezéssel kell védekezni, valószínű pajzstetvek a látogatók. Alábbi cikkünkben olvashat a pejzstetvekről és az ellenük való védekezésről:
A növény amire gondolhat valószínű, hogy egy évelő madársóska faj. Az alábbi cikkben megtalálja, hogyan lehet megszabadulni tőle!