191. Nem igényel sok vizet a selymes nyuszifül
Ezüstösen gyapjas levelei tényleg nyuszisak, selymesek, szinte vonzzák az ember simogató kezét. Könnyű gondozni és nagyon feldobja a kertünket.
Ezüstösen gyapjas levelei tényleg nyuszisak, selymesek, szinte vonzzák az ember simogató kezét. Könnyű gondozni és nagyon feldobja a kertünket.
A hengeresliliom Dél-Afrika szárazabb területeiről származó hagymás növény, amely a kertben és a lakásban is tartható.
Amikor megérezzük a kertben a föld illatát, akkor biztosak lehetünk benne, hogy lassan itt a tavasz. Kezdődhet a nagytakarítás.
Télen nem csak a növényeinket, de a madarakat sem szabad elfelejteni. Tavaszig, amíg nem találnak élelmet, gondoskodunk kell róluk!
F1 hibrid vetőmagvakból fejlődött növényekről nem érdemes magvakat gyűjteni, mert azok már nem rendelkeznek ugyanazokkal a jó tulajdonságokkal, mint a szülők.
A császárkorona kifejezetten szereti, ha ugyanazon a helyen hagyják évekig, ezért nem kell kivenni a talajból.
A molykártevők ellen májusban, júliusban és augusztusban védekezhet.
A kaktusz lehetséges, hogy egy kicsit megégett, bár nem valószínű, ha az előző évet teljesen átvészelte ugyan azon a helyen, lehet, hogy a túlzott víz hatására kelentkeztek a foltok. Ha a szabadba kitéve tovább növekszik a beteg rész érdemes a még egészséges darabokat átültetni.
A pálmák közül vannak olyanok, melyek ellenállóbbak (pl. a datolyapálma), de vannak olyanok is, amelyek igényesebbek pl. a kenciapálma nedvesség-, páraigényes. Mielőtt megveszünk egy pálmát, érdemes utánajárni a gondozásának. Probléma lehet a túlöntözés, a kevés pára, az erős napfény, a kevés tápanyag, az alacsony hőmérséklet is. Az egyes pálmafajok gondozásáról cikkeinkben is olvashat.
A tűztövist szaporíthatjuk magról és félfás dugványról is. A magok igen jól csíráznak. Az utolsó tavaszi fagyok után vethető.