1946. Mit kezdjünk egy kicsi erkéllyel? 6 zseniális ötlet
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
Idén tavasszal a fél ország „vízben áll”, a magas talajvíz miatt pedig a mélyebben lévő garázsok és pincék jó része is vizesedik. Hogyan előzhetjük meg, hogy betörjön a víz a pincébe? Mit tegyünk, ha már megtörtént a baj? Erre adunk válaszokat.
Egyre népszerűbbé válik a zöld tető, s úgy tűnik, hogy mind több érvet is találunk az alkalmazására. Az egyik legfontosabb ezek közül talán az, hogy sikeresen csökkenthetjük általa energiaszámlánkat. Ugyanakkor nem is mutat rosszul.
A korszerű padlóburkoló elemek lerakásához egyre egyszerűbb módszereket dolgoznak ki. Ezek lehetővé teszik, hogy akár a teljesen kezdők is nekiláthatnak a munkának – most az elszántaknak nyújtunk segítséget.
Ahány növény annyi kártevő. Védekezzünk okosan a kiskertben megjelenő levéltetvek, burgonyabogarak és tripszek ellen!
Tisztelt Vasvári Tibor! Szeretném kérni, hogy képet csatoljon a problémáról. A lekezelés semmiképp sem árt, főleg, ha valahol meg lett bontva a kéreg. Köszönettel: Növényorvos
Kedves p100! Szerintem Cseresznye-meggy blumeriellás betegsége lehet. Kórokozó: Blumeriella jaapii. Ez egy gombaféle, amit hatékonyan Fundazol és Dithane nevű szerrel lehet orvosolni. Ismételje meg a permetezést 7 naponta, összesen 3-szor.
Kedves kertészkedő! Általában nincs szükség a japán juhar metszésére, mert formás, arányos növekedésű. Ha esetleg mégis aránytalanul növekedne, vegetációs időben történő kis mértékű metszéssel kiigazíthatjuk a hibát.
Üdvözlöm! A képen egy kecskerágó (Euonymus fortunei Emerald) van, ami kerti növény, lakásban elpusztul! Mindenképpen ki kell tenni, (télen is kint kell hagyni), legjobb, ha elülteti egy napos, félárnyékos helyre, a talajra nem érzékenyek! A levélhullás lehet a szoba klima miatt is, de ezeket a növényeket imádják az atkák és a tetvek is! Az utóbbi időben az atkák ütötték fel a fejüket, ellenük a SANMITE nevű szerrel lehet védekezni. A Yukka leveleit nyugodtan vágja le!
Kedves Dóri! Az első képen egy gumós begónia látható. Gondozása: Széltől és erős esőtől védett félárnyékos helyen érzik a legjobban magukat, és mivel nem télálló ősszel vigyük be pihentetni a gumókat fagymentes helyre. A tavaszi hajtás során csak minimális vízre van szükség, majd a virágzás alatt nyáron öntözzük rendszeresen, de kerüljük a pangó vizet és a locsolóvízhez hetente egyszer adjunk csüngő virág tápoldatot. A gumókat április végéig ültethetjük a virágzási idő májustól egészen őszig kitart. Egy nagyobb edénybe vagy cserépbe 2-3 gumót is ültethetünk egymás mellé. A második képen, egy flamingóvirág van, valóban. Gondozás: Növény típusa: évelő Fényigénye: félárnyék Hőmérséklet: nappal: 21-27 ºC, éjszaka: 15-18 ºC Vízigény: hagyjuk, hogy az öntözések között a talaj részlegesen kiszáradjon Páratartalom: az 50%-os és annál nagyobb páratartalomban érzi jól magát A falmingóvirágról egy korábbi cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/csodaszep-flamingovirag-nevelese/4008/