2016. A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica)
A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica) könnyen termeszthető növény. Mutatós virága van, a virágoskertünk dísze lehet, de cserepes virágnak is kitűnő.
A spanyol harang (Hyacinthoides hispanica) könnyen termeszthető növény. Mutatós virága van, a virágoskertünk dísze lehet, de cserepes virágnak is kitűnő.
A Mályvacserje (Hybiscus Syriacus) könnyen termeszthető növény, a közepes tápanyag-ellátású talajt kedveli, napsütötte helyen, ahol árnyékos rész is van. Napos helyen jobban virágzik. Vonzza a pillangókat, és tetszetős virága van.
A Tölgylevelű hortenzia (Hydrangea quercifolia) egy élő kerítés lehet a kertünkben. Mutatós virága van, de cserepes virágnak is kitűnő. Ősszel is csodálatos színekben pompázik.
A bugás lángvirág (Phlox Paniculata) mutatós virágú, cserépben is nevelhető növény. Vonzza a madarakat és a pillangókat, és közepes nedvesség- és tápanyagtartalmú, könnyű, vízáteresztő talajban nő, napos vagy félárnyékos helyen.
Az örökzöld orbáncfű (Hypericum calycinum) talajtakarónak is kiváló növény, mutatós virágokkal. Napos vagy félárnyékos helyen, kellően nedves talajon gyorsan fejlődik. Több talajtípust is jól tolerál, kifejezetten szereti a porhanyós, napsütötte talajt. Félárnyékban kevésbé virágzik, melegebb éghajlaton pedig örökzöld.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.