2056. Rhododendron szaporítása egyszerűen: kezdők is bátran belevághatnak
A rhododendront (havasszépe, azálea) viszonylag könnyű szaporítani. Mutatjuk, hogyan!
A rhododendront (havasszépe, azálea) viszonylag könnyű szaporítani. Mutatjuk, hogyan!
A palántát könnyedén megtámadhatják a tetvek, az atkák vagy a baktériumok, de az sem jó, ha felnyurgul és eldől a növény. Így tudunk a betegségek ellen védekezni.
Meggy szedd magad! Július végéig! Heves Megye, Heves, Klapka utca végén Csepcsányiné Détári Mária Elérhetőség: agro-csep@t-online.hu Telefon: 30/4978865
A trópusi kancsókák, a Nepenthes nemzettség tagjai az egyik legbizarrabb és legdekoratívabb növénycsoportot alkotják. A kancsóka, a síkvidéki- és a hegyvidéki éghajlathoz alkalmazkodott fajokhoz tartozik. Módosult-, csöves levele korsó (kancsó) alakú, melyben kábító illatú folyadék vonzza a gyanútlan áldozatot. Miután a növény csapdába csalta a rovarokat, ennek a speciális enzimeket tartalmazó folyadéknak a segítségével meg is emészti őket...
A kürtvirág (Sarracenia) eredetileg az USA délkeleti részéről származó, de ma már sok helyen előforduló ragadozó növény. A kürtvirág vagy más néven szaracénia, levelei leginkább egy hosszú fedéllel ellátott tölcsérre emlékeztetnek. Ez a csöves-, módosult levél a növény húsevő része. A levelek színes csíkjai felhívják a rovarok figyelmét a növényre, és miután ezek belehullanak a tölcsérbe, el is dőlt a sorsuk...
A két növény valóban hasonlít egymásra, tartásuk anniyban külnbözik, hogy a Ficus valójában szobanövény, bár nyáron szeret a szabadban tartózkodni. Télen 13 C-nál melegebb szobában érzi jól magát. Hirtelen levélhullást okozhat az alacsony téli hőmérséklet, a kevés fény, a túl sok tápanyag vagy a huzat is.
Eredményesen irthatjuk a tarackot a Glialka nevű gyomirtó szerrel.
A gyalog vagy földi bodza (Sambucus ebulus) sarjteleppet terjedő évelő gyomnövény. Levélkéi lándzsásak, hosszúkásabbak mint a fekete bodzáé, virágja fehér, porzói kármin pirosak, termése feket. Útszéli gyomtársulásokban, vasút mentén gyakori. Júniustól szeptemberig virágzik. A növény minden része enyhén mérgező, hányást, hasmenést, szédülést okoz.
Valószínű, hogy selyemakácból is lehet bonsai-t nevelni, ráadásul segítségünkre lehet, hogy kezdetben lassan növekedik. Mivel fiatal korában fagyérzékeny a selyemakác, akkor mindenképp védeni kell télidőben. A bonsai-oknak is hasonlóak a környezeti igényeik mint a rendes méretű kifejlett testvéreinek, később nem ekll feltétlenül szobában tartani meghálálják ha tavasztól a szabadban lehetnek. Télire kell nekik fagymentes helyet biztosítani.
Az elnyílás után csípjük le az elnyílt virágokat, a virágkocsánnyal együtt. Locsolni nem kell túlságosan, mert pozsgás leveleiben sok vizet raktároz. Ha újra virágzásra akarjuk késztetni 6-8 héten keresztül napi 14 órás sötétséget kell számára biztosítanunk. Kevés fény - még a TV fénye - is megzavarhatja a virágképződést.