2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves hömpölygő! Azt javaslom, hogy gomba, -és rovarölő szer keverékével permetezzék le, és vigyék melegebb helyre! Nagyon fontos, hogy 7 °C alá ne essen a hőmérséklet, mert ezt a növény nem bírja. A legoptimálisabb a 10-18 °C. Tavasszal, viszont vágják majd vissza, és el fognak tűnni a száraz részek. A telelő növényeket ajánlatos egyébként 3-4 hetente permetezni.
Kedves hömpölygő! A kép alapján szerintem kevés vizet kap, illetve - az előző válaszomban >> - javasolt 10-18 °C hőmérsékleten kell tartani! Most semmit ne tegyen, hanem tavasszal vágjon le minden elhalt részt és ki fog hajtani!
Az olajos szerek nem ajánlottak, mert perzselhetnek. A két szer, amit használt, megfelelő, csak ügyelni kell a megfelelő permetlé borítottságra. Kontakt szerek közül Decis-t is lehet használni, valamint az Actara-t beöntözve is lehet alkalmazni, ugyanolyan keverési arányban, mint permetezésnél. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt M. Zoltán! Előfordulhat, hogy a metszés, ill. sebzések helyén sebparazita gombák telepednek meg. Az eltávolítás és a sebkezelés a maximum, amit tehet ellenük. Mivel a fatestben maradhat a gomba fonalaiból, ismét alkothat termőtestet. Legegyszerűbben a fertőzött ág eltávolítása, ha törzsön van, akkor csak az Ön által is alkalmazott módszer jöhet szóba, plusz a további sebzések lekezelése, mert a gomba terjedhet. Esetleg gombaölő szeres injektálás segíthet, amiről itt érdeklődhet: parkfavedelem.hu Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Rózsa! A kenguruvirág (Anigozanthos bicolor) őshazája Ausztrália. Egyszikű, egylaki évelő növény. A laza, tőzeges, tápanyagban szegény talajt kedveli. Bőségesen öntözzük, 2-3 naponta. Nem bírja a szárazságot. Fényigénye nagy. Nem bírja a direkt napfényt. Hőigénye közepes. Fagyérzékeny! Az elnyílott virágokat ne vágja le, mert lehet belőle magot szedni, de ha nincsenek ilyen tervei, ekkor nyugodtan vágja le őket!