2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Sajnos nehéz így látatlanban ezt megmondani. Valószínűleg talajprobléma lehet, de ezt csak talajvizsgálattal lehetne megállapítani biztosan. Az öntözést diónagyságnál kezdje el, virágzásban ne öntözzön. Hátha segít. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Sajnos a vasas vízzel nincs mit tenni, léteznek vas leválasztó szűrők, de ezeknek a költsége 100 - 120 ezer forint, viszont ha nem tudja ezeket megvásárolni akkor az automata locsolás kissé nehézkesé válik az ön által leírt problémák miatt. A korona feletti öntözés esetné tudok önnek még egy módszer javasolni amiről bővebben itt olvashat: http://www.summatrade.hu/dp_bugyborekolo_ontozok.php Remélem tudtam önnek segíteni! Üdvözlettel Durucz Attila 06-30-541-99-21 www.kertepito.com
Üdvözlöm! A növényt vegyen le a radiátorról szerintem, mert bőven elég ilyenkor a 23 °C. Igaz, hogy később fog virágozni, de nem lesz meghajtatva, azaz gyorsítva a természetes élet folyamatok. A hagyma bezöldülése, igen, jó jel. Öntözze hetente és két múlva lehet 2-4 naponta a virágzáshoz.
Kedves Balázs Béla! Hagyja a növényt a saját ütemében fejlődni nyugodtan, nem lesz baja. Szerintem még korai a gyümölcs-várás, de mivel szemezve lett, ezért idővel biztosan fog teremni. Elképzelhető ritkán, hogy ilyen kis korban is teremjen, ha esetleg előfordul, akkor is hagyja nyugodtan rajta a gyümölcsöket!
Ez a jelenség gyakran előfordul a Phalaenopsis hibrideknél, és nem feltétlen a helytelen öntözés következménye! A kis növénnyel semmi dolga, hagyni kell fejlődni a virágszáron (amin ettől függetlenül még lehet virág is a későbbiekben). Amennyiben a kis növény elérte a 3-4 leveles állapotot és vannak min. 3-6 centis gyökerei, el kell vágni a virágszárat a növényke alatt 1-2 centiméterrel és önálló növényként nevelni tovább. Az anyanövény ennek ellenére is virágzóképes marad, és hozhat új virágszárat. Sok sikert!