2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Bajusz János! Természetesen levághatja, de akár tőosztással "ketté" is szedheti, ha nem okoz gondot a növénynek, ha van rá mód. Amennyiben ezt nem tudja megvalósítani, akkor nyugodtan vágja le.
Úgy látom kecskerágó a növény és a kártevő pedig a kecskerágó pajzstetű. a védekezés elég nehéz, mert, ha sikeres is, az elpusztult pajzstetvek ott maradnak a növényen (esetleg vízsugárral le lehet mosni). Tavasszal (április közepe) kezdve hatásos lehet az Actara, ezt ismételni kell 10-14 nap múlva. A továbbiakban lehet még alkalmazni olajos készítményeket (Vektafid). Érdemes figyelni a növényeket időnként, hogy megállapíthassa, elpusztultak-e a pajzstetvek (érezni, ha megszáradnak, könnyebben lejönnek a levélről). Üdvözlettel: Növényorvos
Igen először a virágnak kell megjelennie. Ha nem az jelenik meg hanem a levél akkor hagyma nincs virágzóképes állapotban. Az előző virágzás talán kimerítette és nem töltődött fel ezt a levelekkel meg tudja tenni, de nem szabad sokáig meghagyni őket. Most tavasszal kellene az átültetést megtenni. Egyből lehet öntözni.
Üdvözlöm! Azt javaslom, hogy valamiféle rendszer azért legyen, bár teljesen Önre van bízva. Almafa ültetési távolság: 6-7 méter, őszibarack: 5-6 méter, cseresznyefa: 8 méter, meggy: 5 méter
A teltvirágú díszszeder Rubus spectabilis 'Olympic Double' (syn. 'Flore Pleno') a teljes napfényt szereti, de a félárnyékban is megél. 1,5 - 2,5 m magasra nő meg, attól függően, hogy metszik-e rendszeresen vagy sem. Szinte bármilyen földben - így a semlegesben is - megél.