2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Aggot Józsefné! Valóban jó trágya és talajjavító! A tojáshéj és kávézacc keveréke hasznos! Itt egy korábbi cikkünk, a részleteket illetően: Ne dobjuk el a kávézaccot, hasznosítsuk kertünkben!
Kedves Brigi! A hűséges futókát ajánlom (Sindapsus aureus). Ezt a növényt golyóállónak szoktam titulálni! A közönséges fikusz (Ficus elastica), a kukoricalevél (Aspidista elatior), a rákvirág (Aglaeonema commutatum) is a hasonló kategóriát képviselik, ezeket bátran ajánlom!
Ha átültetésre van szükség, most a legalkalmasabb rá az idő. Átültetés előtt vágja vissza a lombot kétharmadára, vagy felére, félgömb alakban. A tövek nagy gyökérrel/földlabdával kerüljenek kiemelésre. Az új hatások idén nem, vagy alig fognak virágozni, de a következő évtől vissza fog állni megszokott virágzási rendjük. Biztonságos szaporításukhoz fűtött fólia, vagy üvegház szükséges. Ha a kertben laza, homokos a talaj, próbálkozhat 10-15 cm-es, fás dugványok dugványozásával helyben, állandó locsolás mellett.
Üdvözlöm! A válaszom: mindegyikhez! Talajjavításra és tápanyag-utánpótlásra is kiváló! Érett marhatrágyát javaslok, vagy a kereskedelmi forgalomban kapható komposztált marhatrágyát ajánlom a legjobban, mert nagyon jól használható és nehezebben lehet "túladagolni", azaz a növényeket kiégetni. Kerti növényekhez - a saját tapasztalataim alapján - a marhatrágya és a rostos tőzeg 1:1, vagy 2:1 arányú keverékét ajánlom!
A leander virágzásának kezdete nyár elejére tehető, és egész nyáron át folyamatosan gyönyörködhetünk a gyönyörű virágokban! (Június-október). Néhány cikk a leander gondozásával kapcsolatban, amivel elősegíthetjük az erőteljesebb virágzást: