2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Ha a földréteg vastagsága van legalább 30-40 cm, meg lehet próbálni valamelyik alacsony, igénytelen kúszóborókát ültetni, de csak akkor javaslom, ha rendszeresen tudja öntözni.
Kedves Ilona! Így a leírás alapján elég nehéz, de azt gondolom, talán tőzeglegyek szaporodtak el. Ennek lárvái a földben fejlődnek, nedves körülmények között elszaporodnak és a növény gyökereit is megtámadják. Ellenük lehet védekezni Dimilin 25 WP-vel. Alkalmazás: a tövek beöntözése 3-4 g/m2 dózisban. Ezt meg kell ismételni 2-3-szor, egy-egy hetet kihagyva. Üdvözlettel: Növényorvos
Szimpla hibridek. A sárga az az Oncidium ornithochyncum hibridje. Mindhárom sok fényt (de nem tűző napot) kedvel. Szeretik ha 2 öntözés között kiszáradnak. A dendróbiumok a szűk cserépben tartást is szeretik. Ültetőközege mindnek tőzegmentes apró-közepes szemű fakéreg legyen. Sok sikert!
Nem tudjuk mekkora lehet a hagymaméret, de gyanítjuk, hogy vagy kimerítette egy korábbi virágzás (a levélből nem derült ki mikor virágzott ezt megelőzően) vagy nem megfelelő a méret a virágzásra. Ültetés után 4-6 héttel virágozni kellene a hagymának. A levéllel a növény erősödni szeretne, ha levágja sem fog már virágozni mert először a virágnak kellene megjelennie. Tápoldat segíti az erősödést.
A homokos talaj már önmagában megnehezíti a növények életét, mivel tápanyagban szegény, és a nedvességet is rövid ideig tartja. Hogy homokos talajban milyen növényeket ültethetünk, arról ITT ÍRTUNK >> Homokos talaj és árnyékos hely esetében próbálkozhat a gólyaorr (Geranium sp.), és a kökörcsin (Pulsatilla sp.) virágok telepítésével. Viszont a talaj javítása (szervestrágya) minden esetben ajánlott, már ha lehetséges.