2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Pálóczi László! A klíviát tanácsos előcsíráztatni, fényben, egy rétegben homokra elterítve. Ha a gyökér kezdemények megjelennek, akkor vetheti, de így sem lesz baj, nem kell megfordítani, mert a természetese polaritás az, hogy alul a gyökér, felül a csíra, de ha meg is fordítja, akkor is visszaállna az eredeti "felállásba", erre szolgálnak a tropizmusok, ami a növények helyzetváltozatató mozgását jelenti.
Kedves Kata! Az elsárgulás tápanyag probléma. A N, Ca és Fe hiány is mutat hasonló, sárgás tüneteket. Az erek között sárgul? Az egész növény, vagy felső levelek? Nem mindegy, melyikről van szó, így kérem, ha tud, küldjön fotót. Az éretlen résztermés valóban atkakártétel lehet, így az atkaölő szeres permetezés célra vezető lehet.
A fényképen sajnos nem látszik teljesen tisztán a növény virága, de ránézésre valamelyik Coreopsis (menyecskeszem) fajta lehet, talán Coreopsis Verticillata.
Üdvözlöm! Igen, jól tűri a metszést, de azért ne radikálisan hajtsa végre. A legtanácsosabb a gömb forma kialakítása. A megnyúlt és száraz ágakat vágja le, és alakítsa ki a növény kívánatos formáját.
Muskátlik mellé gyakran szoktak ültetni petúniát, verbénát, tömpevirágot. Jól mutat az álló muskátli mellett a fekvő szárú, fehér virágú bakopa: Gyakran látni csüngő lobélia társaságában (Lobelia erinus), amely ugyancsak leomló habitusú fehér-kék árnyalatú egynyári, a tűző napot annyira nem bírja: Sárga futó társ lehet: a balkon aranya (Bidens ferulifolia) Nem virágzó zöld partnerek: Az ezüsts levéldíszű, kereklevelű szalmagyopár (Helichrysum petiolare) is jó partner vagy a illatos (szúnyogűző) kakassarkantyú Plectranthus - pleci néven is találkozhatunk vele:)