2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Tordai József! Ezek vadhajtások, amik nem kívánatosak. Le is vághatja, de meg lehet próbálni mélyen kiszedve - kis gyökér résszel - elültetni, hátha megmarad, bőséges öntözés mellett persze.
Kedves Csaba! A képen egy szelíd gesztenye (Aesculus hyppocastanum) van.
Kedves Tóthné Zsuzsa! Kérdéseire választ talál egy korábbi cikkünkben: http://www.edenkert.hu/gyumolcs/bogyosok/kuszoeper-szamoca-nevelese-sieberz/1783/ Ez egy jó és kielégítő cikk!
Üdvözlöm! Ha most sem hajtott ki, az baj! Lassan nyár van, és ha még nincs kihajtva, az valószínűleg nagy baj. Elképzelhető, hogy elfagyott.
Üdvözlöm! Egyrészt fiatal, másrészt a talajban lehet a hiba! Sima virágú is létezik, de szerintem később szebb és több virágot fog hozni, de okvetlenül cserélje ki tőzegre a talajt, és rendszeresen öntözze Rhododendron táppal! A talajra nagyon érzékeny, mert kimondottan savanyú talajt szeret!