2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Nem írja, hogy milyen tölgy - ami azért nem mindegy. Mert, ha magyar tölgy, akkor az kedveli a meszes talajokat, sovány talajban is szépen fejlődik. Napfényes helyre ültessük. Elég, ha annyira öntözzük, hog yne legyen nagyon száraz a talaja. Ha viszont mocsári tölgy, akkor az vízigényes fa, laza, jó vízelvezetésű talajokat kedvel, mészérzékeny. Napos, félárnyékos helyre ültessük. Várostűrő.
Kedves Csilla, A jelenség káliumhiány vagy általános tápanyaghiány lehet, (ami abból adódhat, hogy a magnólia számára túl meszes talajból a növény nem tudja felvenni a káliumot). A magnólia enyhén savanyú talajt igényel, ezért savanyú tőzeggel kevert talajba ültethető és lágy vízzel öntözendő. Általános tápoldat is javasolt. Ha túl meszes, kötött a talaj, jó lenne a talajcsere.
Kedves Zsuzsanna! A bogarakat a következő szerekkel ajánlom permetezni: - Karate 2,5 WG - Mospilan 20 SG, -Vektafid A A kezelést meg kell ismételni többször; 1-2 hetente.
Egyszerűen szárítása meg a meggyszárat, szárítást követően kitűnő tea készíthető belőle. Gyönyörű aranysárgaszínű, ízesítést nem igényel. A szárított meggyszár sokáíig eláll, télen is készíthet belőle teát.
Kedves Olvasónk, Sajnos a mézvirágot a Káposztabolhák is szeretik, ez az apró fekete pattogó bogár képes úgy megrágni az alissumot, hogy csak a száraz hajtások maradnak belőle. Kártételét korán észre lehet venni, mert a leveleire apró lyukakat rág. Szerencsére bármelyik rovarlőszer elpusztítja, így érdemes még a fertőzés kezdetén megpermetezni. Rovarölő szerek:Fendona 10 EC 0,01-0,02 %, Karate 5 EC 0,03 %, Decis 2,5 EC 0,04 % Hagyományos, öko védekezés: Ragadós csapdák (olajos, mézes, ragasztós): Méz és ragasztócsík a földibolhák ellen Fogj egy szélesebb, olyan 50 cm hosszú deszkát, azt kend be enyv-el(lép), vagy ha nem vagy méregellenes ragasztóval és húzd el a sorok felett(a föld fölött tartva ragasztóval lefele). Az elugró bolhák ráragadnak. Gyorsan tegyél ki étkezési olajjal alaposan kikent fehér tányérokat, az aljában legyen vastagon! Beleugrálnak és benn ragadnak.