2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Ha a fű számára nem biztosítjuk a számára optimális igényeket, sajnos hiába várjuk, hogy angol pázsithoz hasonlót kapjunk. Árnyékos helyen mohák telepdhetnek meg benne, nem rendszeres nyíráskor a gyomok hatalmasodhatnak el. Aró, fehér kártevő lehetne pajzstetű is, de az nem él a gyepben. Talán a nedves környezet okozhat valamely gomba elszaporodását benne. <p>A gyepápolásról bővebben olvashat kapcsolódó írásainkban.
Egy kerti tó építésekor mindenképp számítani kell az odalátogató állatok, rovarok, bogarak esetleges zavaró hatásával. Cukros víz vagy sör a kert másik sarkába való kihelyezésével néhány darázs elcsábítható a tótól.
Ajánlom az alábbi cikk és videó megtekintését, kimerítő választ kaphat kérdésére:
A takácsatkák elszaporodása mindig a száraz levegőjű szobákban várható. Atka elleni permetezést követően rendszeres párásítással elkerülhetjük, hogy újra megjelentjenek növényeinken.
A kefevirág (Callistemon citrinus) a nagyméretű dézsák jellegzetes növénye. A napos, meleg helyet kedveli. Talajban a savanyút, vízből a lágyat igényli, öntözni nyáron rendzseresen kell, de a pangó víz gyökereit elpusztítja. Elvirágzás után célszerű visszametszeni, télre pedig fagymentes helyre állítani. Télen is figyeljünk a földlabdájára, ne hagyjuk kiszáradni. Rendszertelen öntözés vagy egy kártevő is okozhatta a levelek lehullását.