2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Igen, egy világos mahagóni színű fájú trópusi fafaj( Aucoumea klaineana).
Elvirágzás után nyugodtan levághatja a virágzati szárakat, nem kell megvárni meg teljesen elszárad, így a növény ezalatt az idő alatt energiáját az újonnan növő hajtásokra tudja fordítani.
Kérdése válaszolni az Édenkertész rovarban kicsit nehézkes lett volna, ezért inkább egy cikkben válaszoltam rá.
Erősen mérgezőek a következő szobanövények:<p> - Klívia gyökere <p> - Amarlílisz fajok hagymája <p> - Dieffenbachia minden része <p> - Euphorbia fajok tejnedve<p>Enyhén mérgezők a következők:<p> - Asparagus minden része<p> - Cyclamen gumója<p> - Philodendron fajok levele <p> - Kroton levele<p>A kapcsolódó cikkek között olyan növényeket válogattam, melyek jól bírják a szárazabb körülményeket és tudomásunk szerint nem mérgezőek.
A fővirágzás után az alvórügyekből előbújva újabb virágokkal örvendeztethet meg virágunk. A bimbó megjelenése után 3 hónap múlva virágzik ki az egész virágszár. Ha ez elmarad és a szár elszárad, érdemes levágnunk, jövőre majd újabb virágzati szárat fog hozni. Átültetni kora tavasszal érdemes, ha átlátszó műanyag cserépben volt, ültessük most is ilyenbe, ugyanis egyes fajok gyökerei is fotoszintetizálnak. Ültetőközegül mindig vízáteresztő, kéregdarabokat, mulcsot tartalmazó orchidea földkeveréket kell választani. Tavasztól érdemes hetente orchideatáppal locsolni.