2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Üdvözlöm! Szárcsomónak hívják amire gondol, latinul nodus a megnevezése. Valóban, itt találhatóak olyan sejtek, amelyekből a másodlagos gyökerek ki tudnak alakulni. Nem vagyok egészen otthon a szobanövényekben, de a dísznövényeket rendszerint a nodusból gyökereztetik. A csatolt képeken nem látok ilyet a monsterán. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Nem kell metszeni, majd csak jövő tavasszal. Most csak gyakori öntözést, esetleg tápoldatozást kíván. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Rita! Sajnos könnyen elképzelhető, hogy a probléma a tujákkal van. A lehulló levelek, tobozbogyók erősen savanyítják a talajt, ami a legtöbb növénynek nem megfelelő. A legtöbb növény nem szereti az árnyékot, nem tér ki rá, hogy mennyire napos a hely, ha árnyékot vetnek a tuják, az megmagyarázza miért nem díszít semmi sem igazán. A hagymás növényeknek nem szabad addig levágni a szárát, amíg maguktól vissza nem húzódnak a talajba. Lehet, hogy érdemes volna más helyet keresni az ágyásnak, ahol jobbak a körülmények. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Igen spárgának nézem, hazánkban is megtalálható kivadult növény. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Róbert! Orsó koronaformát javaslok. Kérem nézzen utána, sok videó, ábra szemlélteti. Metszeni már késő, jövőre március első felében el kell végezni a metszést még a kihajtás előtt. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs