2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A Zamioculcas fényes, mutatós levelei, csekély vízigénye és betegségekkel szembeni ellenálló képessége miatt kedvelt szobanövény, elsősorban levéldísznövény, de a kifejlett növény megfelelő körülmények között virágozhat is. Kontyvirágokhoz hasonló virágzata fejlődik, amely a mellékelt képen is látható.
A golgotavirág nyáron valóban szeret a szabadban, de télre fagymentes, de hűvös és világos szobába, vagy pincébe kell elhelyeznünk. Mérsékelten öntözzük viszont gyakran szellőztessünk.
A legtöbb meggyfán elszaporodott már a meggy blumeriellás betegségét okozó gomba, amley ellen nem csak permetezéssel, ha nem a lehullott levél elégetésével vagy talajba forgatásával is védekezhetünk, majd tavasszal lombfakadástól 2-3 hetente le kell permeteznünk 1-2 alkalommal a fát.
Biztos megoldásnak csak egy macskát tudok ajánlani, aki valóban elűzi a verebeket a kertből. Bár lehet kapni ultrahangos madárrisztót, nem tudom, az hatásos-e ellenük.
Az almafa ventúriás varasodása okoz barna foltokat mind a levélen, mind a termésen. Bár a levelek ettől még nem hullanak le a fáról, de az ősz közeledtével ez természetes állapot. A beteg leveleket legjobb ha elégetjük, majd lombfakadástól kezdve gombaölő szerekkel permeteznünk kell a fát.