Keresett kifejezés: “”

Cikkek (7269)

2066. Ismerjük meg a fákat!- A halhatatlanság fája

A botanikus, művész, költő vagy moralista számára, nem sok fa annyira egyedien érdekes, mint a tiszafa. Még fiatalon is viseli idős kora komoly külsejét, komor lombozata, masszív törzse és kemény kérge, meglepő módon, a halhatatlanság jelképét ábrázolja. Egyszerű rövidségénél fogva, neve igen titokzatos és szent Jehova nevéhez vezethető vissza, melynek jelentése a Halhatatlan...

2067. Ismerjük meg a fákat! - A boszorkányfa

Az angol Wych szónak bizonytalan az eredete. Turner például egymagában használja. A „Növények elnevezése” (1548) című munkájában a következőket írja: „ Az Ulmus görög elnevezése Ptelea, angol neve szilfa vagy boszorkány fa, franciául pedig frenche Orme.” A nevek közötti hasonlóságnak köszönhetően – amelyet angolul nem ritkán írnak witch-nek, azaz „ boszorkány”-nak- az emberek úgy vélték, hogy a szilfa védelmet nyújtott a boszorkányság ellen, valamint a kannákba is tettek egy darabot belőle, mert meg voltak győződve róla, hogy anélkül nem lesz a tejből vaj.

2069. Neveljünk Begóniát (Begonia ´Anita Roseanna´)!

Sok begónai fajta leginkább a virágaival díszít, szerez örömet. Egyik ilyen nemesített fajta a kedves Begonia ´Anita Roseanna´. Sajnos nem szereti a száraz levegőt. Sötétzöld, csipkézett levelei körülölelik rózsaszínű, dús virágzatát.

2070. Hogyan bírjuk virágzásra a Yukkánkat?

A yukkát nevelők szerint ez a pálmafajta nagyon hálás, és csak kevés törődést igényel. Kezdő virágtartóknak is ajánlani szokták. A yukka, ha megkapja a megfelelő figyelmet, hosszú ideig lakásunk dísze lehet. Sőt, még liliomra emlékeztető illatos virágaival is megajándékoz bennünket. A következőkben leírjuk, mit kell tenni a yukka - tulajdonosoknak, hogy a virágzó pálmájukban gyönyörködhessenek!