2126. Tarts otthon Costust!
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
Ki ne szeretné nyáron a főtt kukoricát?! Még finomabb, ha a kertben termett kukoricából készítjük. Mutatjuk, hogyan érdemes kiskertben kukoricát termeszteni!
A kamélia (Camellia) a teafélék (Theaceae) családjába tartozik. Különlegessége az, hogy télen virágzik, amikor más virágok nyugalmi időszakukat élik. Az első részből megtudhattad, hogy milyen módokon lehet szaporítani most pedig kiderül, hogy milyen problémák adódhatnak a kamélia nevelése során. Második részünkben a kamélia gondozásával kapcsolatos problémákról írunk.
A nőstény lepke (Lepidoptera) jól elrejti a gubóját, majd elpusztul maga után hagyva a bábokba rejtett tojásait. A zsákhordó lepkefélék (Psychidae) orsó alakú gubókat hagynak a fákon, és a cserjéken országszerte. Több mint 128 féle növénnyel táplálkoznak. Lássuk, hogy melyek azok a növények, amelyeket károsíthatnak!
A boróka, a galagonya és a birs levelein és ágain képződő rozsdagombák, olyan betegségek, amelyeknek két gazdatestre van szükségük teljes életciklusuk kitöltéséhez. Lássuk, hogy melyek a rozsdagomba tünetei és, hogy hogyan védekezhetünk ellene.
Üdvözlöm! Igen jó lesz, általában a muskátliföld és a balkonföld megegyezik abban, hogy nagyon laza a szerkezete, ami mindenképpen jó! A marhatrágyával kell vigyázni, nem szabad túladagolni!
Üdvözlöm! A talajt a komposzttal jó fel lehet javítani, de mindenképpen kell egy kevés meszet is kijuttatni, mert a túlnyomó többség a meszes talajt kedveli. Az őrölt égetett mész, illetve a péti só is (magas nitrogén tartalma mellett) jól alkalmazható! Mindenképpen meg kell mérni a talaj PH-értékét, az ideális 6.0-7.2 között van, mert a növények így tudják a legjobban felvenni a tápanyagokat!
Kedves Viktória! A képen egy Peremvirág (Kohleria) látható. Egy cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani, ami ezekről a növényekről szól: Hogyan gondozzuk a peremvirágot (Kohleria)?
Kedves Kertészkedő! A kecskerágó szaporítási ideje nyár közepe. Ekkorra a fiatal hajtások "beérnek", a hajtás kicsit kemény, fás lesz. Vágjon 5 cm-es darabokat a növényről, a dugvány legfelső levélpárját hagyja meg, a többi levelet éles késsel távolítsa el. A dugvány alsó végét mártsa pár mm mélyen gyökeresedést elősegítő hormonba (INCIT-2, vagy INCIT-5), majd helyezze a dugványokat nedves tőzeg, sóder, vagy kókuszrost közegbe, párás körülmények közé (fólia takarás). Gyökeresedés (1-2 hónap) után óvatosan ültesse át kisebb cserépbe, és a télen tartsa védett körülmények között! Sikeres telelés után következő évben végleges helyére ültethető. Nyári félfás dugványozás 1x1 - képekben
Igen! Valószínű kis növények lesznek. Különösebb teendő nincs velük, csak türelmesen várni, míg az új növénykék gyökerei elérik a kb. 4-7 cm hosszúságot, és akkor leválasztva önálló növényként fejlődnek tovább! Részletesen olvashatSok sikert Bővebben: Orchidea tőosztása 4 lépésben