2126. Tarts otthon Costust!
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
Ki ne szeretné nyáron a főtt kukoricát?! Még finomabb, ha a kertben termett kukoricából készítjük. Mutatjuk, hogyan érdemes kiskertben kukoricát termeszteni!
A kamélia (Camellia) a teafélék (Theaceae) családjába tartozik. Különlegessége az, hogy télen virágzik, amikor más virágok nyugalmi időszakukat élik. Az első részből megtudhattad, hogy milyen módokon lehet szaporítani most pedig kiderül, hogy milyen problémák adódhatnak a kamélia nevelése során. Második részünkben a kamélia gondozásával kapcsolatos problémákról írunk.
A nőstény lepke (Lepidoptera) jól elrejti a gubóját, majd elpusztul maga után hagyva a bábokba rejtett tojásait. A zsákhordó lepkefélék (Psychidae) orsó alakú gubókat hagynak a fákon, és a cserjéken országszerte. Több mint 128 féle növénnyel táplálkoznak. Lássuk, hogy melyek azok a növények, amelyeket károsíthatnak!
A boróka, a galagonya és a birs levelein és ágain képződő rozsdagombák, olyan betegségek, amelyeknek két gazdatestre van szükségük teljes életciklusuk kitöltéséhez. Lássuk, hogy melyek a rozsdagomba tünetei és, hogy hogyan védekezhetünk ellene.
A két növény valóban hasonlít egymásra, tartásuk anniyban külnbözik, hogy a Ficus valójában szobanövény, bár nyáron szeret a szabadban tartózkodni. Télen 13 C-nál melegebb szobában érzi jól magát. Hirtelen levélhullást okozhat az alacsony téli hőmérséklet, a kevés fény, a túl sok tápanyag vagy a huzat is.
Eredményesen irthatjuk a tarackot a Glialka nevű gyomirtó szerrel.
A gyalog vagy földi bodza (Sambucus ebulus) sarjteleppet terjedő évelő gyomnövény. Levélkéi lándzsásak, hosszúkásabbak mint a fekete bodzáé, virágja fehér, porzói kármin pirosak, termése feket. Útszéli gyomtársulásokban, vasút mentén gyakori. Júniustól szeptemberig virágzik. A növény minden része enyhén mérgező, hányást, hasmenést, szédülést okoz.
Valószínű, hogy selyemakácból is lehet bonsai-t nevelni, ráadásul segítségünkre lehet, hogy kezdetben lassan növekedik. Mivel fiatal korában fagyérzékeny a selyemakác, akkor mindenképp védeni kell télidőben. A bonsai-oknak is hasonlóak a környezeti igényeik mint a rendes méretű kifejlett testvéreinek, később nem ekll feltétlenül szobában tartani meghálálják ha tavasztól a szabadban lehetnek. Télire kell nekik fagymentes helyet biztosítani.
Az elnyílás után csípjük le az elnyílt virágokat, a virágkocsánnyal együtt. Locsolni nem kell túlságosan, mert pozsgás leveleiben sok vizet raktároz. Ha újra virágzásra akarjuk késztetni 6-8 héten keresztül napi 14 órás sötétséget kell számára biztosítanunk. Kevés fény - még a TV fénye - is megzavarhatja a virágképződést.