211. SZENTLŐRINCI KERTÉSZBÖRZE 2005
A szentlőrinci Kertészbörze 2005-ben másodjára, nagyobb forgalommal nyitotta meg kapúit. Tekintse meg a rendezvényen készült rövid videót!
A szentlőrinci Kertészbörze 2005-ben másodjára, nagyobb forgalommal nyitotta meg kapúit. Tekintse meg a rendezvényen készült rövid videót!
A körte az emberiség régóta kedvelt gyümölcse, több, mint 3000 éves múltja van, évente kb. 15-18 kg-ot majszolunk belőle. A körtefa gondozása egyszerű, de fontos a kártevők és kórokozók elleni védekezés, hogy élvezhessük a finom és egészséges gyümölcsöket.
A kaktuszok rendkívül változatos méretűek, alakúak. Egyes kaktuszok különleges formájukkal, míg más fajok pompás virágukkal hódítanak szerte a világban. Nézzük a gyönyörű kaktuszvirágokat!
Az Édenkert szavazóinak kedvenc bogara a szarvasbogár, Európa legnagyobb bogara lett. A következő cikkben e bogár életét mutatjuk be.
A hortenzia latin eredetű név és a Hortensius római nemzetségnévből származik. Jelentése: "kerti virág". Ma már kék színben is pompázik. Ahogyan a kék rózsa, fekete tulipán vagy a lila szegfű... A kertészek egy kis trükkel képesek a virágok színét is megváltoztatni! De hogyan?
Nyáron gyakran kell öntözni, lágy vagy esővízzel. Ha a talajfelszíne száraz, akkor már öntözze. A levelekre és a hajtáscsúcsra ne kerüljön víz, mert az rothadáshoz vezethet. Nyáron kéthetente kell tápoldatozni. A magas kálium-tartalmú műtrágya kedvező számára. A banán tartásáról többet is megtudhat az alábbi cikkeinkből.
Nyáron vagy ősszel kell kiültetni, laza szerkezetű homokos talajt igényel. Ne legyen túl száraz a levegő környezetében. Ugyanakkor világos, napos hely a kedvező számára. Az első télen, amit kinn tölt a szabadban, a fagyoktól meg kell védeni.
A mohásodás csökkentésére használjon vas-szulfát tartalmú műtrágyát. A kijuttatást követő 2. hétre a moha teljesen kipusztul, utána már csak ki kell gereblyézni.
Gyökerestől távolítsa el pl. ássa ki a csalánt. Ha már túlzottan is elszaporodott kaszálja folyamatosan. A vágás legyen olyan mély, hogy már ne legyen képes újra fejlődni a növény.
A termő almafáknál a ritkítást kell elvégezni. A letört ágrészeket, a hosszú, meredeken felefelé álló fattyúhajtásokat, a lefelé növő hajtásokat, az árnyékolt helyzetben lévő belső hajtásokat, a törzshöz túl közeli hajtásokat le kell vágni. A kedvezőtlen irányba (keresztbe) növő hajtásokat a megfelelő irányba néző rügyre metssze vissza. A már idős, kevésbé termő hajtásokat le lehet vágni. A monília következtében kialakult gyümölcsmúmiákat pedig el kell távolítani.