216. Miért fontos a gyümölcsritkítás?
A gyümölcsritkítás elengedhetetlen a jól berakódott őszi-, kajszibarack, alma, körte esetében, ha minőségi termést szeretnénk betakarítani.
A gyümölcsritkítás elengedhetetlen a jól berakódott őszi-, kajszibarack, alma, körte esetében, ha minőségi termést szeretnénk betakarítani.
Sokan azt gondolják, hogy a kutya és a kert nem fér össze. Pedig a jól nevelt kutyák nem tesznek kárt a szép kertekben.
Az éticsigát a szegény ember szedi a gazdag embernek, az állatvédő átlagember pedig mindezt csendben rosszalja. Hogyan van mindez a gyakorlatban?
A szamócát rajtunk kívül számos kártevő, bogár és atka is szereti, de csapadékos időben a szürkepenész vagy gyümölcsrothadás a legnagyobb ellenfél. Érési szezonban is védekezhetünk ellene.
A méhfüvet nemcsak a méhek csípik, hanem a citromillata miatt a teakedvelők is. Olyan, mint a citromos menta, sőt még finomabb.
A pajzstetvek ellen nem elég egyszer védekezni. Kéthetente ismételje meg a vegyszeres kezelést. Esetleg próbáljon meg más növényvédő szereket használni pl. Vektafid, Decis. Az 1-3 %-os kenőszappan-oldat az élő és elhalt pajzstetvek lemosására jó, továbbá ezzel a ragacsocs bevonatot is eltávolíthatja a növények leveléről, száráról.
Én a smaragdtuját javaslom Önnek, amely a nyugati tuja (Thuja occidentalis) egyik oszlopos növekedésű fajtája. Sűrű lombja télen sem, vagy csak kis mértékben barnul. Öntözött környezetben, tápdús talajon fejlődik a legjobban. Nagyobb cserépbe ültetve, rendszeresen gondozva hosszú ideig szép dísz lehet boltja előtt.
A pálmaliliomok a legkönyebben tartható növények közé tartoznak, lehet, hogy nem sikerült begyökeresedni rendesen az ön példányának, de szerintem előbb-utóbb beindul. Ha nyáron szabadba tudja tenni, azt biztos meghálálja.
Az örökzöld cserjék közül javaslom például a tiszafát (Taxus baccata), puszpángot (Buxus sempervirens). Talajtakarónak a borostyánt (Hedera helix) és a meténget ajánlom (Vinca minor).
A farontó lepke ellen nem könnyű védekezni. Ha kivágja a fa törzséből azt a részt, ahol a károsítást tapasztalta, akkor sem biztos, hogy megtalálja az állatot. A permetező szerek nem jutnak el az állathoz. A legegyszerűbb védekezés az, ha egy kötöződrótot feltolunk a járatba és döfködünk vele. A farontólepkéről többet is megtufhat alábbi cikkünkből.