2276. Hogyan gyógyít a bazsalikom? 2. rész
A bazsalikom (Ocimum basilicum) az árvacsalánfélék (Lamiaceae) családjába tartozik. Ebből a részből megtudhatjuk, hogy mennyi tápérték van pontosan 100 g bazsalikomban, és hogy hogyan fogyasszuk?
A bazsalikom (Ocimum basilicum) az árvacsalánfélék (Lamiaceae) családjába tartozik. Ebből a részből megtudhatjuk, hogy mennyi tápérték van pontosan 100 g bazsalikomban, és hogy hogyan fogyasszuk?
A zellert erős illatáért használják a mediterrán konyhák különféle receptjeiben. Kétéves növény, őshazája Európa, de ma már az egész világon termesztik, kerti növényként, leveléért, száráért, gyökeréért és magjáért egyaránt.
Ebben a részben a zeller tápértékén kívül még szó lesz az egészségügyben való felhasználásáról, és arról is szót ejtünk, hogy milyen veszélyei lehetnek a zeller használatának, illetve, hogy milyen formában fogyasztható ez a fűszernövény.
Ősidőktől fogva a fokhagymát számos kultúrában használták, úgy orvosi, mint étkezési célokra. Ez a hagymájáért termesztett csodálatos növény rendkívül sok növényi tápanyagot tartalmaz, amelyeknek közismerten jótékony hatásuk van az emberi szervezetre.
A fokhagyma köztudottan nagyon egészséges, ami biztosan ott van minden konyhában, legyen az frissen vagy szárítva. Nézzük meg, hogy mennyi vitamint és ásványi anyagot viszünk a szervezetünkbe a fokhagyma által.
Üdvözlöm! Igen jó lesz, általában a muskátliföld és a balkonföld megegyezik abban, hogy nagyon laza a szerkezete, ami mindenképpen jó! A marhatrágyával kell vigyázni, nem szabad túladagolni!
Üdvözlöm! A talajt a komposzttal jó fel lehet javítani, de mindenképpen kell egy kevés meszet is kijuttatni, mert a túlnyomó többség a meszes talajt kedveli. Az őrölt égetett mész, illetve a péti só is (magas nitrogén tartalma mellett) jól alkalmazható! Mindenképpen meg kell mérni a talaj PH-értékét, az ideális 6.0-7.2 között van, mert a növények így tudják a legjobban felvenni a tápanyagokat!
Kedves Viktória! A képen egy Peremvirág (Kohleria) látható. Egy cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani, ami ezekről a növényekről szól: Hogyan gondozzuk a peremvirágot (Kohleria)?
Kedves Kertészkedő! A kecskerágó szaporítási ideje nyár közepe. Ekkorra a fiatal hajtások "beérnek", a hajtás kicsit kemény, fás lesz. Vágjon 5 cm-es darabokat a növényről, a dugvány legfelső levélpárját hagyja meg, a többi levelet éles késsel távolítsa el. A dugvány alsó végét mártsa pár mm mélyen gyökeresedést elősegítő hormonba (INCIT-2, vagy INCIT-5), majd helyezze a dugványokat nedves tőzeg, sóder, vagy kókuszrost közegbe, párás körülmények közé (fólia takarás). Gyökeresedés (1-2 hónap) után óvatosan ültesse át kisebb cserépbe, és a télen tartsa védett körülmények között! Sikeres telelés után következő évben végleges helyére ültethető. Nyári félfás dugványozás 1x1 - képekben
Igen! Valószínű kis növények lesznek. Különösebb teendő nincs velük, csak türelmesen várni, míg az új növénykék gyökerei elérik a kb. 4-7 cm hosszúságot, és akkor leválasztva önálló növényként fejlődnek tovább! Részletesen olvashatSok sikert Bővebben: Orchidea tőosztása 4 lépésben