Ezeket az anyagokat tilos mulcsként használni a kertben

Elmondjuk, miért nem biztos, hogy a legjobb választás, ha ezeket az anyagokat mulcsként szeretnénk használni.

Nagy port kavart az elmúlt napokban a kertépítős csoportokban, hogy a keszthelyi Festetics Kastély kertjében cserepet használtak mulcs helyett, amit az eset nyilvánosságra kerülése után természetesen cseréltek. Ennek kapcsán összegyűjtöttük, mit tilos mulcsként használni a kertben.

Tilos mulcsként használni

A kertben nem minden anyag alkalmas mulcsként való használatra, és vannak olyan anyagok, amelyeket kifejezetten kerülni kell, mivel káros hatással lehetnek a növényekre vagy a talajra. Íme néhány anyag, amit tilos mulcsként használni:

  1. Fekete diófa kérge: A fekete dió (Juglans nigra) kérge, levelei és egyéb részei juglon nevű anyagot tartalmaznak, amely mérgező lehet sok növény számára, és gátolhatja azok növekedését.

  2. Beteg növényi maradványok: Beteg vagy fertőzött növényi anyagok használata mulcsként terjesztheti a betegségeket a kertben, így ezek kerülendők.

  3. Kezelt faanyag: A vegyszerekkel kezelt fa (például nyomás alatt impregnált fa vagy festett fa) mulcsként való használata nem ajánlott, mivel mérgező anyagokat, például arzént vagy rézvegyületeket tartalmazhat, amelyek a talajba kerülve károsíthatják a növényeket.

  4. Friss fűrészpor vagy forgács: A friss fűrészpor vagy forgács, különösen nagy mennyiségben, lebomlás során nitrogént vonhat el a talajból, ami csökkentheti a növények számára elérhető tápanyagokat.

  5. Műanyag fólia: Bár a műanyag fólia megakadályozhatja a gyomok növekedését, nem engedi át a vizet és a levegőt a talajba, ami káros lehet a növények számára. Hosszú távon a műanyag lebomlása során mikroműanyagok is kerülhetnek a talajba.

  6. Újságpapír nagy mennyiségben: Az újságpapírok tintája, különösen ha színes nyomtatású, tartalmazhat nehézfémeket vagy egyéb mérgező anyagokat. Egy-két rétegben használva lehet, hogy nem jelent gondot, de nagyobb mennyiségben kerülendő.

értékelés