-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
GYOMIRTÁS
A sziklakertek tavaszi ápolását érdemes már márciusban elkezdeni, amennyiben az időjárás is engedi, de még április elején sem késtünk le semmiről. Az egyik legfontosabb és rendszeresen elvégzendő feladat a gyomlálás, mert a túlburjánzó gazok elvonják a fényt, a vizet és a tápanyagokat a sziklakerti növényektől.
TÁPANYAG-UTÁNPÓTLÁS
Az éves trágyázást is elvégezhetjük április-májusban, ha addig elmaradt volna. Erre a legalkalmasabb az érett kerti komposzt, melyet leginkább a cserjék, az igényesebb évelők és a hosszan és dúsan virágzó növények hálálnak meg.
A száraz, napos helyet kedvelő évelőknek kevesebb trágyára van szükségük.
Mészkedvelő növények trágyázásakor kevés mészkőport, savanyú talajt kedvelő növényeknél pedig kevés tőzeget keverhetünk a komposzthoz.
ÖNTÖZÉS
A sziklakertek öntözése nagyban függ a beültetett növények igényeitől és a termőhely adottságaitól. Tartós szárazság esetén azonban feltétlenül permetezzük le vízzel a sziklakertet a páratartalom növelése érdekében, lehetőleg az esti órákban.
IFJÍTÁS
Az évelők metszését és ifjítását májusban érdemes elvégezni. Az elhalt növényi részeket is ekkor távolítsuk el, ugyanis ezek adják a legjobb téli védelmet. A hosszabb ideig és a folyamatosan virágzó fajoknál rendszeresen távolítsuk el az elszáradt virágokat, meghosszabbítva ez által a virágzás időtartamát. Egyes évelők, mint a szegfű, a harangvirág vagy a napvirág képes még az ősz folyamán másodvirágzásra, melyet legbiztosabban úgy érhetünk el, ha az összes elvirágzott virágot lemetsszük, csak a hajtásokat nem.
SZAPORÍTÁS
A tavasszal virágzó évelők ifjítására - fajtól függően - különböző lehetőségeink vannak. Ez lehet magvetés, tőosztás, dugványozás vagy bujtás.