-
Értékesítő
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Szállodai recepciós állás
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Eladó | Szolnok
2024. 12. 02
-
IT data engineer
2024. 12. 02
-
Minőségellenőrzési munkatárs
2024. 12. 03
-
Könyvelő gyakornok
2024. 12. 03
-
Játékbolti kisegítő
2024. 12. 03
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az erdőkert egy olyan kert, amit az erdőhöz, a természethez hasonlóan alakítanak ki. A középpontjában a nagyobb méretű fák állnak, amiket cserjék, bokrok és lágyszárú növények vesznek körül. Nagyon keveset gondozni, mert a rendszer önfenntartó.
Mi az az erdőkert?
Az erdőkert egy olyan ökológiai rendszer, amelyben minden növénynek megvan a maga szerepe ugyanúgy, mint az erdőben. Pontosan emiatt nagyon kevés törődést igényel, hiszen a legjobb kertész maga a természet.
A középpontjában a fák állnak, amiket árnyéktűrő bokrok, cserjék, alacsony növésű gyümölcsfák és évelők, talajtakarók vesznek körül. Egy erdőkert az alábbi rétegekből áll:
- magas fák
- alacsony fák
- bokrok
- lágyszárú növények
- talajtakarók
- gombák és gyökerek
Erdőkert tervezése
Nem kell hozzá hektárnyi földterület, erdőkertet bármekkora területen ki lehet alakítani akár a ház mögötti kertben is. Ha nincsen sok helyünk, akkor egy nagyjából 10 méter átmérőjű körben gondolkodjunk. Ennek a közepére ültessünk 2-3 közepesre növő fát (kicsi terület esetében érdemes valamilyen gyümölcsfát választani) és azt vegyük körbe bokrokkal, talajtakarókkal és lágyszárúakkal.
Gyümölcstermő erdőkert: így állj neki a telepítésnek
Az erdőkert növényei
Az erdőkert nagyjából negyedének olyan növényeket érdemes választani, amelyek megkötik a levegőből a nitrogént, amit a többi növény is fel tud használni. Erre példa: júdásfa, fehér akác, de a virágzó -vagy a talajtakaró növények között is találhatunk ilyet (csillagfürt, a szagos bükköny vagy a vörös here)
Ezen kívül szükség van olyan növényekre is, amelyek a talajból felszívják a tápanyagot, majd a leveleik elhullatásával esetleg a gyökereik elrohadásával visszaforgatják a talaj felső rétegeibe. Ilyen többek között a csalán, a nadálytő vagy a cickafark.