-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Kerttervezés alkalmával sok tulajdonos nem engedheti meg magának, hogy a művelethez szakembert fogadjon fel. Elegendő időt és energiát rászánva azonban mindenki képes lehet saját maga megalkotni álmai kertjét – cikkünkben összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a gyönyörű és praktikus végeredményhez.
Járjunk utána a dolgoknak!
Először mindig az ötleteléssel kezdjünk, csauk utána lássunk hozzá az ültetéshez! Üljünk össze a családdal, és tudakoljuk meg mindenki elképzelését, hogy mit szeretnének viszont látni a közös kertben: homokozót, virágágyást, kutya kennelt, kavicsmedencét vagy mondjuk kosárlabda palánkot.
Emellett gyűjthetünk inspirációt az internetről, könyvekből, magazinokból de szerezhetünk ötleteket akár egy másik kerttulajdonostól is. Ebben a szakaszban ajánlott eldönteni az olyan dolgokat, minthogy inkább formális vagy romantikus, buja vagy levegős, funkcionális vagy látványos kertet szeretnénk kialakítani. Ehhez természetesen fel kell mérni a telek talajminőségét is, majd annak megfelelően kiválasztani az új növényeket.
Előzetes tervrajzkészítés
Miután szóban átgondoltuk, hogy milyen kertet szeretnénk kialakítani, következhet a vázlat megrajzolása. Mérjük le pontosan a kertesíteni kívánt területet, majd vázoljuk fel méretarányosan az ingatlan helyzetét valamint az udvaron található állandó objektumokat, mint garázs, medence, grillsütő, pergola stb. Érdemes figyelembe venni a szomszédos kert tulajdonságait is, pl. van-e átnyúló fa vagy bokor, esetleg árnyékolja-e majd bármi a mi oldalunkat.
Határozzuk be a rajzon mind a már meglévő elemeket, mind a jövőben kialakításra szánt elképzeléseket is. Igyekezzünk először a nagyobbakat feltüntetni, majd haladni a kisebbek felé. A kerttervezés ezen szakasza egy kicsit a puzzle-hoz hasonlít, amikor is egymás javára vagy rovására behatároljuk az egyes zónákat.
Kössük össze és határoljuk el az egyes térrészeket
A tervrajzkészítés után jöhet a kerti járdák, utak vagy tipegők megvalósítása - ezekhez érdemes szilárd burkolatot használni, amelyeken biztonsággal közlekedhetünk még rossz időjárás esetén is. Tipp: a STAR STONE természetes kőhatású kültéri burkolatai a hagyományos kőanyagoknál háromszor nagyobb élettartammal rendelkeznek, és évtizedek múltán is megőrzik gyönyörű megjelenésüket. Gazdálkodjunk okosan a földdel, és próbáljunk meg másutt felhasználni feltöltésre vagy szintkiegyenlítésre.
Ha véglegesnek tekintjük kerttervezetünket, érdemes készíteni egy előzetes költségvetést is. Hogy minél olcsóbban jöjjünk ki a projektből, kérhetünk be például árajánlatokat, kereshetünk a boltokban szezonális engedményeket, vagy akár kölcsönkérhetünk a szomszédoktól néhány egynyári magot. Így nagyobb eséllyel tudunk az eredetileg számolt anyagi keretek között maradni, szükség esetén pedig korrigálhatjuk a tervet.