-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
takarító
-
Értékesítő
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Milyen szárazságtűrő díszfüveket ültessünk?
A japán díszfű (Miscanthus sinensis ‘Gracillimus') kiváló választás, amennyiben magasra növő, szárazságtűrő díszfüvet szeretnénk, mivel magassága a 2 métert is elérheti, és közel ilyen szélesre terjed el. Ha díszfüveinket sorokba ültetjük, a japán díszfüvet igyekezzünk középre helyezni, mivel ez lesz díszkertünk gyújtópontja. Minden ősszel rézszínű bojtokat növeszt, melyek végül kivilágosodnak, feldíszítve a növényt, akárcsak egy dísztoll. Télen ne vágjuk vissza, mivel az elegáns szárak és a pelyhes „dísztollai" különös vizuális élményt nyújtanak az egyébként kopár december-februári tájban.
10 szárazságtűrő, kipusztíthatatlan évelő - mindent is kibírnak
A deres csenkesz (Festuca glauca ‘Elijah Blue') kissé alacsonyabb szárazságtűrő díszfű, általában 30×30 cm nagyságú. Népszerűségét kék lombozatának köszönheti, mely a gyapjas tisztesfű, nyuszifül ezüstös lombozatát jól kiegészíti, és közelében nagyszerűen mutat. Mindezek mellett, a hegyes szúrós kinézete kontrasztban áll a nyuszifül sima leveleivel. A kék deres csenkesz leginkább egy kék gombostűvel teletűzdelt tűpárnához hasonlít. Akárcsak a japán díszfüvet, kora tavasszal vágjuk vissza. Pár évente osszuk szét, hogy a növény megfiatalodjon.
A kék deres csenkesz leginkább egy kék gombostűvel teletűzdelt tűpárnához hasonlít.
A közepes méretű szárazságtűrő díszfüvek közül érdemes megemlíteni a széleslevelű különösfüvet (Chasmanthium latifolium), melynek magassága 60-90 cm, lombozata laza, ingó nyalábokba csoportosul. Angol nevét „Northern sea oats", magyarul „Észak-tengeri zab", maghüvelyéről kapta, mely a zabhoz hasonlít. Az őzek nem eszik meg. A széleslevelű különösfű más díszfűvel kombinálva nagyon jól mutat.