Hogyan építsünk vidéki kerteket? - 1. rész

Hogyan építsünk vidéki kerteket? - 1. rész
Minden falusi kert gazdája egyedi jegyeit viseli, mégis van néhány közös dolog bennük. A falusi kert, bár kicsi, tele van ültetve mindenféle növénnyel, beleértve egynyári, évelő, és kétnyári növényeket, cserjéket, kúszónövényeket, gyógyfüveket, zöldségeket és gyümölcsfákat.

Vidéki kertépítés

 

Egy falusi kertnek nem csupán szépnek, de hasznosnak is kell lennie. Egy ilyen kertnek nem távolról kell a nézőit lenyűgöznie, hanem azokat kell elvarázsolja, akik belépnek.

  • Nehézségi szint: Közepes


Mire lesz szükség:

  • Tégla, kő és fa törmelék
  • Boltív, rácsok és fa (lugas)
  • Komposzt vagy trágya

 

 

Tervezzünk előre


1. Első lépés


Csak annyi területet ültessünk be, amennyit gondozni is tudunk. A nem formaszerű kertek is igényelik a megszokott kertészeti feladatok elvégzését, például a gyomlálást, az öntözést, a talajtakarást, a metszést, és az évelők ritkítását.

 

2. Második lépés


Kerítsük be a kertet, hogy otthonos hangulata legyen. A hagyományos fehér karókerítés megfelelő, de  a sövény vagy bokor is ugyanazt a hatást éri el.

 

3. Harmadik lépés


Rakjunk ki egy kanyargó ösvényt a kert körül, vagy a kerten át, téglából, kőből vagy faforgácsból. Az ösvény mellé olyan növényeket ültessünk, amelyek ahogy nőnek, majd ráhajolnak a sétányra, eltakarják az út szögleteit és széppé teszik a tájat.

 

 


4. Negyedik lépés


Egészítsük ki a kertet faszerkezetekkel, például boltívvel, rácsokkal és lugassal. A futónövények felkapaszkodnak, ami otthonos hangulatot kölcsönöz a kertnek.

 

5. Ötödik lépés


Készítsük elő az ágyást. Javítsuk fel a talajt rengeteg komposzttal vagy trágyával.

 

A cikk folytatása >>

értékelés