-
takarító
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Kasszás diákmunka Szigetváron (WHC022602)
2024. 11. 21
-
Gyorséttermi Diákmunka A Burger King-Ben. - Győr
2024. 11. 21
-
Diákmunka: Ajándékcsomagolás a IX. kerületben - Br. 2500-3250 Ft / óra
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az otthoni barkácsolás, javítás, fúrás-faragás sokak kedvenc időtöltése. Szerencsére ez egy olyan hobbi, amit szinte bármikor lehet űzni, hiszen mindig lehet találni otthon a házban vagy éppen az udvaron valami olyasmit, ami javításra szorul.
Fejlett munkahelyi balesetvédelem
Sokan nem is gondolnák, de ezek az otthoni javítgatások, barkácsolások is igen veszélyesek tudnak lenni, különösen, ha valamilyen nagyobb és veszélyesebb eszközzel, mint mondjuk hegesztőgéppel dolgozunk. Szerencsére már eljutottunk arra a szintre, hogy a munkahelyeken megtesznek mindent annak érdekében, hogy minden lehetséges baleset kockázatát minimálisra csökkentsék.
Építkezéseken kötelező a munkavédelmi sisak, a láthatósági mellény és a munkavédelmi cipő viselése, illetve speciális körülmények között speciális felszerelések viselése, mint mondjuk a hő ellen védő ruha vagy éppen a munkavédelmi szemüveg hegesztés esetében.
Rengeteg előírás és szabályzat van, ami segít eldönteni, hogy mikor, mit ajánlott vagy kötelező viselni.
Otthon is szükséges odafigyelni a biztonságra
Annak ellenére, hogy a munkahelyeken adottak a munkavédelmi előírások, és mindent megtesznek a balesetek elhárítása érdekében, valamiért ezt a tudást sokan nem ültetik át az otthoni barkácsolás gyakorlatába. Pedig otthon is lehet balesetet szenvedni, bármilyen hihetetlenül is hangzik, nem véletlen, hogy a kórházak sürgősségi osztályain nem azok vannak többségben, akik a munkahelyen sérülnek le, hanem azok, akik az otthoni javítás közben szereznek valamilyen kellemetlen sérülést.
Ha hegesztésre adjuk a fejünket, ami azért már kicsit bonyolultabb, mint egy szög beverése, akkor érdemes alaposan felkészülni és mindent megtenni a balesetek elkerülése érdekében. Amire szükségünk lehet, az egy munkavédelmi szemüveg vagy sisak, munkavédelmi kesztyű és természetesen munkavédelmi lábbeli. Ha te sem szeretnél balesetet szenvedni, miközben otthon élvezed a barkácsolás örömeit, akkor érdemes megnézned a Legjobb Munkaruha Webshop munkavédelmi cipőit.
Hegesztéshez szükséges eszközök
Ha beszereztük a biztonságos hegesztéshez szükséges munkavédelmi felszerelést, akkor nézzük meg, mi kellhet a hegesztéshez.
Az első és legfontosabb a hegesztőgép, de ez feltehetően teljesen egyértelmű. Szükségünk lesz valamilyen hegesztőanyagra is, ami lehet elektróda, Co huzal és Awi pálca is. Bizonyos esetekben jól jöhet néhány hegesztési segédanyag is, mint mondjuk például a hegesztőmágnes, a hegesztő zsírkréta, hegesztőtömlő vagy földelőcsipesz.
Rutintalanoknak érdemes lehet először úgy hegeszteni, hogy csak besegít, nézi és figyeli, ahogy egy rutinosabb dolgozik.
Ha kénytelenek vagyunk saját magunk megoldani a feladatot, akkor először érdemes kikérni egy szakértő véleményét a szükséges eszközökről. A balesetvédelemre ilyenkor fokozottan oda kell figyelni!