-
Kőműves
-
takarító
-
Értékesítő
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A kerti szivattyúk nélkülözhetetlenek az udvar, a hobbikertek vagy a kisebb mezőgazdasági területek otthoni vízellátására. Napjainkban számos típusuk létezik, így sokszor nem könnyű megtalálni a számunkra legideálisabb berendezést. Miután a kerti szivattyú egy hosszútávó befektetésnek minősül, ezért mindenképp tájékozódjunk vásárlás előtt, hogy pontosan mire is adunk ki pénzt.
Milyen kerti szivattyút válasszak?
A kerti szivattyú egy roppant hasznos készülék, amely segítségével locsolhatjuk a virágokat, öntözhetjük a kerti növényeket és akár otthonunk vízellátását is megoldhatjuk vele. Ezért semmiképp ne a minőségen spóroljunk, mivel utóbb nagy bosszúságokat okozunk magunknak, ha pusztán az anyagiak miatt egy kevésbé ismert szivattyú mellett döntünk. Ennek az eredménye szinte mindig csalódás és bosszúság, így lehetőleg maradjunk a szakboltok kínálta megbízható gépeknél, amelyek kiépült szervizhálózattal és garanciával rendelkeznek. Tipp: a Kazán WebShop kínálatában számos prémium márka közül válogathatunk kiváló ár-érték aránnyal.
Talajfelszíni vagy búvárszivattyú?
A legelső szempont kiválasztani a kerti szivattyú típusát - nevezetesen, hogy talajfelszíni vagy búvárszivattyú lesz számomra az optimális? Ehhez meg kell ismerkedni a nyugvó, valamint az üzemi vízszint fogalmával.
Előbbinek azt a vízmagasságot nevezzük, amelyet vízkivétel nélkül tapasztalunk a kútban. Tehát, ha egy kútban a talajtól számítva 7 méter mélységben találunk vizet, azt lesz a nyugvó vízszint. Amennyiben elkezdjük a kút vizét használni, a kilocsolt mennyiség miatt a 7 méteres vízszint 9-10 méteres mélységig is csökkenhet. Ez utóbbit nevezzük üzemi vízszintnek, és mindig alacsonyabban lesz, mint a nyugvó vízszint. Ezek ismeretében már pofonegyszerű kiválasztani a megfelelő kerti szivattyú típust: 9 méteres üzemi vízszint alatt búvárszivattyút, afelett pedig talajfelszíni készüléket vásároljunk.
Mekkora legyen a teljesítménye a kerti szivattyúnak?
Értelemszerűen minél mélyebbről hozzuk fel a vizet, a kerti szivattyúnak annál nagyobb teljesítményre lesz szüksége. Úgy érdemes számolni, hogy ha egy készülék névleges teljesítménye talajszinten 60 liter/perc, akkor 1,5 méter mélyről körülbelül 50 liter, míg 9-10 méterről már csak 10,15 liter vizet tud biztosítani a felhasználónak.
Vizsgáljuk meg a készülék vízhozamát is!
A vízhozam egy fontos paraméter, amit el szoktak felejteni kerti szivattyú vásárlásakor. Azt jelenti, hogy a berendezés egy perc alatt hány liter vizet tud nekünk szolgáltatni. Teljesen fölösleges egy nagy vízhozamú szivattyúra pénzt áldozni, ha a vízgyűjtő nem képes nekünk annyi vizet adni, amennyire szükségünk van. Ha ezeket a szempontokat átgondoljuk, nagy esélyünk lesz megtalálni a számunkra legideálisabb kerti szivattyút.