-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
karbantartó
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Asszisztens
-
Óvodapedagógus
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Recepciós, Irodai Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Minőségügyi technikus
2024. 11. 21
-
Betanított munkalehetőség! - 15. kerület
2024. 11. 21
-
Termelésvezető (3109)
2024. 11. 21
-
Recepciós
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A nyáron oly jó szolgálatot tett locsolócsöveket lassan érdemes téli álomra tenni. Van azonban néhány feladat, amit most kell elvégezni, hogy tavasszal már bevetésre készen várják a csövek a locsolószezon kezdetét.
Az idei forró és száraz nyárban bizony sokat kellett használni a locsolócsöveket. Ha nagy a kert és nincs elegendő cső, akkor a sok húzogatás és áthelyezés során előfordul, hogy megsérül a locsolócső. Ezeket a hibákat néhány apró fogással és pár méter Tesa ragasztószalaggal könnyedén orvosolni lehet. Mutatjuk, hogyan készítsd elő a javításra, aztán pedig a tárolásra a csöveket.
A nyári forróságban sok kertet tartott életben a rendszeres, gondos locsolás.
Készülj fel a javításhoz!
A locsolócsövek vizes környezete miatt érdemes nem egy átlagos ragasztószalagot használni, hanem a Tesa kifejezetten vizes környezetre kifejlesztett ragasztószalagját. Ezekkel a szalagok olyan erősek, hogy akár egy kitört kenu oldalát is befoltozzák ideiglenesen, így segítségükkel nagyobb szakadások, repedések is orvosolhatóak. Különleges felhasználásuk miatt azonban ezek a Tesa ragasztószalagok nem kaphatóak minden barkácsboltban, ezért érdemes rákészülni a javításra és jó előre beszerezni egy-két tekerccsel. A jövő nyár folyamán is szükség lehet még rá.
Locsolócső előkészítése és javítása
A csöveket lehetőség szerint húzzuk ki egyenesre, mielőtt hozzálátunk az ellenőrzésükhöz. Ez segíteni fog a feltekerésnél is és jobban megmutatja, hol vannak esetleges lyukak, repedések. Ezek után kapcsoljuk rá a vizet a slagra és alaposan vizsgáljuk át, hol látunk kisebb tócsát a tömlő körül.
Ha sikerült beazonosítani a hiba helyét, jelöljük meg filctollal, vagy akár egy szalag rákötésével, aztán a víz elzárása után alaposan tisztítsuk meg a locsolócső felületét, mert a szennyeződések és a földmaradvány gyengítheti a Tesa tagasztószalag tapadását.
A Tesa ragasztószalag segítségével a lyukas tömlőket is megfoltozhatjuk téli tárolás előtt.
Az így előkészített tömlő felületét két-három rétegben tekerjük át szorosan a ragasztószalaggal úgy, hogy a hibától legalább 10-10 centire is fedje a ragasztószalag a tömlő felületét. Az így javított tömlő ezek után eltehető télire.
A locsolócső téli tárolása
A téli tárolásnál rendkívül fontos, hogy a csöveket vízmentesíteni kell, mert a csőben marad jég megfagyva további repedéseket okozhat. A legideálisabb, ha tömlőtároló dobra tudjuk tekerni a locsolócsövet, mert ez a feltekerés során kifolyatja az összes vizet a csőből. Ez házilag is viszonylag könnyen készíthető, de, ha ilyen nincs, akkor a falra akasztott nagyobb méretű rúdra, kampóra is feltekerhető a tömlő. Itt azonban figyelni kell, hogy ne folyhasson vissza maradvány víz a csőbe.