-
Értékesítő
-
takarító
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A medence állítása nem csupán annyiból áll, hogy megrendeljük azt az internetről, felállítjuk, majd megtöltjük vízzel. Ha folyamatosan használni szeretnénk és nem akarjuk, hogy algásodjon, bogarakkal és mindenféle szennyeződéssel legyen tele, akkor bizony gondoskodni kell a karbantartásról.
A legtöbben persze még mindig csak megtöltik a vízzel, majd néha beleülnek és csodálkoznak, hogy a medence megsüllyedt, a víz kiömlött, két nap alatt bealgásodik, majd jöhet egy adag klór, de már az sem hat.
Ebben a cikkben Lord's of Pool kerti medencéket mutatunk be. Eláruljuk, milyen típusok léteznek és hogyan kell azokról megfelelően gondoskodni.
Milyen medence fajták léteznek?
Jelenleg három típust különböztetünk meg egymástól. Vannak az olcsóbb, gyorsan felállítható felfújható medencék, a fémvázas, valamint ott vannak a drágább, ámde jóval tartósabb fémpalástos változatok. A felfújható hasonló, mint a gyerekek számára készült kisebb modellek.
Nagy előnyük, hogy költséghatékonyak és praktikusak, viszont hátrányuk is akad, hiszen könnyebben tönkremegy, kilyukad, elég egy kutya vagy egy macska karma és már annyi is neki. Ha pedig nincs állat, akkor az UV sugárzás készíti ki az anyagot, így 1-2 szezonnál többet nem igazán bírnak ki.
Ezzel szemben a fémvázas medence rugalmas testtel készül, amihez fémcső-vázat biztosítanak, a víz tömegét ez, valamint a tartólábak tartják meg. Létezik kerek, valamint ovális és szögletes modell egyaránt.
A víznyomás eloszlása, illetve a karbantartás miatt a legjobb a kerek változat, hiszen ezekben a vízszűrő is könnyebben dolgozik. Nagy előnye, hogy sokszor lehet külön fóliát és vázat kapni, így, ha egyes részek elhasználódnak, akkor nem kell az egészet cserélni.
A kettő medence kapcsán fontos megemlíteni, hogy apróbb lyukakhoz léteznek speciális ragasztók. A választás előtt azonban mindenképpen nézzük meg, hogy az adott ragasztót víz alatt is lehet-e használni, vagy az egész medencét le kell-e hozzá ereszteni.
Ami pedig a fémpalástos típusokat illeti, itt a falak merev fémből készülnek. Pozitívuma, hogy ezt akár a földbe süllyesztve is el lehet helyezni, sőt akadnak olyan fajták, amik kizárólag így használhatóak. A többi modellnél elegendő egy oldaltámasz is.
A medencék használhatósága
A legtöbb medencét maximum 90%-ig szabad feltölteni vízzel, éppen ezért jobb megoldás nagyobbat venni, hiszen hiába van egy 80-90 cm magas medencénk, ha ott a víz jóval kisebb lesz. Nem mindegy, hogy a térdünkig vagy a derekunkig ér a víz, főleg, ha tényleg hűsölni vagy úszni szeretnénk benne. Ezzel kapcsolatban azonban érdemes tudni, hogy minél mélyebb a medence, annál lassabban melegszik fel.
Amit még nem árt figyelembe venni, hogy a méret tekintetében nemcsak a medence szélességével egyenlő helyre lesz szükség. Az oldalsó merevítőlábak és a karbantartás miatt nem árt, ha mindenhol körbe tudjuk járni, így plusz 20-30 centivel mindegyik oldalon számoljunk.
A medencék karbantartása
Ahogy korábban említettük, nem elég csak felállítani és feltölteni vízzel. Kelleni fognak vegyszerek, algaölő, klór, szűrő, esetleg háló, amivel ki tudjuk szedni a vízből a bogarakat és leveleket.
Amennyiben nem használjuk minden nap, mindenképpen érdemes napi szinten bekapcsolni a vízforgatót, aminek köszönhetően a medence vize állandóan átlátszó és tiszta lesz.