-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
takarító
-
Értékesítő
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Amikor élő, egészséges talajról beszélünk, mindenki a jó kis berekből származó morzsalékos fekete földre gondol. Pedig nem kell vagyonokat költeni arra, hogy máshonnan hozz sötétebb színű talajt, amiről épp úgy nem tudni, hogy valóban jobb minőségű-e, mint a kertedben levő.
Azért dolgoztam ki a vegyszermentes kertápolási protokollomat, amelynek fő fókusza a talajjavítás, hogy egy végtelenül egyszerű módszert adjak minden kertészkedőnek.
Miért kell az élő talaj?
A növények mindig az elraktározott energiájukból élednek új erőre tavasszal. Legyen az fa, bokor vagy éppen a konyhakertben elvetett mag. Ehhez azonban tartalékot kell képezni. A talajban.
Ahhoz, hogy ott legyen a könnyen felvehető, éltető tápanyag a növényeid számára támogatnod kell a talajéletet és pótolnod kell a tápanyagokat, amelyeket felhasználnak a tápanyagkörforgás során.
A tavaszi megújulást úgy tudod igazán látványossá tenni, egy energialöketet adni a kertnek, ha a talajból elfogyasztott humuszt pótlod elsőként. A humuszt alkotó huminsavak gyorsan felvehető, komplex molekulákkal sokféle értékes nyomelemmel támogatják a növények életfunkcióit.
Nemrégiben dr. Csicsor Jánossal beszélgettem arról, hogy mi a szerepe a huminsavaknak és a szerves tápanyagoknak a talajban, íme egy 2 perces összefoglaló az interjúból:
A Te kerted talajában van elég humusz?
Valószínűleg nincs. Sajnos az elmúlt évtizedek kizsákmányoló kertgazdálkodása elszegényítette a talajok humuszkészleteit. A humusz a talajba került szerves anyagokból képződik a humifikáció során. A folyamat alatt a bomlástermékekből jönnek létre az úgynevezett nagymolekulájú humuszvegyületek, amik őrzik a talaj morzsás szerkezetét, és képesek tárolni a természetes csapadékot. Így nem tud összetömörödni a talaj. A szerves anyagok a talajélet hajtóanyagai. Nélkülük nincs körforgás.
Mi a teendő, ha eddig csak műtrágyát használtál?
Válts. Minél előbb. Gondolj a talajra, és cselekedj az élet körforgása szerint. A műtrágya egy könnyen felvehető tápanyag a növény számára, de a talajéletet nem tudja életben tartani mert csak néhány nyomelemet tartalmaz, nem a sokszínű élethez szükséges komplex mikro-makro elemek sokaságát. A talajban élő mikroorganizmusok fő táplékforrása a szén, ami a műtrágyákban csak elvétve van, a humusznak viszont a fő alkotóeleme. Most tavasszal, amikor tápanyagpótlásba kezdesz, akkor gondolj rájuk is és hálájuk nem fog elmaradni.
Ehhez a legjobb eszköz a gyorsan hasznosuló, hidrolizált humusz, a Humin Garden Plus.
Akár most ültetsz egy növényt, akár évek óta gondozod: a huminsavak hatására úgy fog megszépülni, mintha csoda történt volna vele.
A huminsav készítmények egyik nagy előnye, hogy használhatod szerves- vagy műtrágyázással együtt vagy ezek nélkül is.
Tavalyi évben már több, mint 1000 ember kertészkedett ezzel a módszerrel. Sok-sok életerős, szép kert, ami garancia rá, hogy a számodra is hatékony segítség lesz a fekete gyémánt: a Humin Garden Plus, amivel valódi sikerélményeid lesznek.
Mire használd?
Az örökzöldek, a fák, a konyhakerti zöldségek és a gyep is a természetes humuszpótlást, mint egy életelixírt szívják és építik magukba, hogy megajándékozzanak gondos munkád eredményével.
Ha belevágsz a talajkondicionálásba nem csak arra leszel figyelmes, hogy a növények életerősebbek és szebbek, hanem arra is, hogy kevesebbet kell öntöznöd, a kánikulában is ellenállóak lesznek a növények és ízletesebbekké válnak a termények. Mert ha sokféle mikro-makro elemhez jut a növény, akkor sokféle ízt tud előállítani.
Óvd a talajt és őrizd meg gyermekeink számára!
Ezért használj (DCM vagy VIANO) szerves tápanyagokat a kertépítéstől, a növényültetésen át a gyepgondozásig minden helyzetben. A szerves anyag jelenléte megóvja a talajt a tömörödéstől, a huminsavak pedig aktív hatóanyagként energiával látják el a kerted növényeit.
Ma már játszi könnyedséggel lehet kertészkedni vegyszermentesen, számtalan kiváló módszer áll a rendelkezésedre, hogy ne szennyezd a Földet és élő vizeit. Élj vele, hiszen Te is és a gyermekeid is egészséges, fenntartható környezetben szeretnének élni!
Hogyan használd a Humin Garden Plust?
Szórd, öntözd, permetezd, hogy növényeid új erőre kapjanak és megőrizzék szépségüket!
-
talajelőkészítéshez: granulátumos talajjavítás 2-5 kg/ 100m2 adagolással
-
palánta, vagy kisméretű dísznövények ültetéséhez 1-2 evőkanálnyi granulátum a talajba keverve
-
palánta, vagy kisméretű dísznövények locsolására 0,05 litert önts 10 l vízbe és öntözd be vele a növényeid (akár minden 2. héten használhatod)
-
gyepszellőztetés után a granulátumot szórd a gyep tetejére, majd alaposan öntözd be (1-2 kg/ 100 m2)
-
talajkondicionálás oldattal a gyepen (permetezve) 0,25 litert önts 10 l vízbe, ez az adag 100 m2 -re elegendő
-
örökzöldek beöntözésére granulátum oldással 1-2 evőkanál 5-10 l vízbe 1-1 növényre elegendő
-
örökzöldek beöntözésére 0,05 liter oldatot önts 10 liter vízbe, szintén egy növény beöntözéséhez.
Ha permetezve juttatod ki a humuszt: nagyon fontos, hogy azt a késő délutáni, kora esti órákban tedd, és reggel alapos locsolással öblítsd le a növények leveleiről a humuszt. Főleg a nyári időszakban a rászáradt tápanyag perzselhet magas lúgos pH miatt. Illetve a letusolás már csak azért is célszerű, mert a Humin Garden Plus fekete, megfesti a növényeket így, ha sétálsz a gyepen utána fekete lesz a cipőd is.
Legyen a kerted már a szezon elején kirobbanó formában! Használj rendszeresen Humin Garden Plus hidrolizált humuszt a talajélet és a növényeid támogatására!
Egészséges talajt és irigylésreméltóan szép kertet kíván:
Molnár Gábor Éva
-
a füvesasszony