-
Kőműves
-
takarító
-
Értékesítő
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A tavaszi kertfelújítás előtt érdemes a talajt feljavítani. Mutatjuk, hogyan és mivel érdemes nekiállni!
Talaj javítása: miért van rá szükség?
Fizikai javítás is sokszor fontos munkafolyamat, mint a homokos lazítás vagy a tőzegbekeverés; de alapjában ez nem fogja megváltoztatni a talajunk képességét. Mondhatjuk úgy is, hogy termőképességét, habár egy díszkert estében nem feltétlen terméshozamokat akarunk elérni, hanem egészséges növényállomány fejlődésére vágyunk.
Ezt manapság már zsákba varázsolt szerves anyagokkal, talajjavítókkal tesszük, mikroorganizmusokkal és kannába zárt talajerővel a Humin Garden Plusszal.
Így működik a talajjavító!
A zsákos DCM talajjavítókban a szerves anyagon kívül gombák és mikor hizzák várják, hogy szétterüljenek a talajban és élettel átszőjék azt. Ezek a parányi élőlények táplálkoznak és szaporodnak, ezért kell, hogy mindig gazadagon terítsünk nekik szerves anyagot, hogy otthonosan érezzék magukat a kertünkben.
Az egyoldalú műtrágyázás esetében olyan talajromboló folyamatokat idéztünk elő az elmúlt évtizedekben, amiknek köszönhető most az a sok értehetetlen típusú megbetegedés a díszkertekben is és a gyepek esetében is.
Hogy elkerüljük a problémákat a kertünk háza táján, nyúljunk vissza a természetes alkotókhoz, amik mostanság már olyan kiszerelésben kaphatók, hogy néhány permetezéssel vagy éppen néhány vödörnyi anyag kiszórásával elintézhető könnyedén.