-
Értékesítő
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Ahhoz, hogy fejlődni tudjanak a különféle növények, energiára van szükségük, éppúgy, mint az élőlényeknek. A növények azonban csak a talajból, a vízből és a levegőből tudják kinyerni ezt az energiamennyiséget.
A kultúrnövényeknek főként a talajban található szerves anyagok, növényi maradványok jelentik a tápanyagforrást. Nitrogénre, foszforra és káliumra is szükségük van ahhoz, hogy egészséges ütemben tudjanak fejlődni.
Nem elég azonban mindezeket tavasszal biztosítani számukra, a gondos gazdák már az ősszel felkészítik a földjeiket, hogy az új szezon sikeres legyen. Ebben segítségükre lehetnek az AnivetDirect talajkondicionáló készítményei is.
Érdemes képbe kerülni azzal, hogy az egyes növényeknek mik az igényeik
Az eltérő növényeknek eltérőek a tápanyagigényei, ezzel jó tisztában lenni. Az viszont teljes bizonyossággal kijelenthető, hogy a növények életük során tápanyagot vonnak ki a talajból. Éppen ezért fontos a tápanyagok visszajuttatása valamilyen formában.
A gazdáknak tehát a talaj szervesanyag-tartalmának növelésére kell törekedniük. A trágyázás nem csak az adott évi, hanem a jövő évi termés minőségét és mennyiségét is képes befolyásolni.
Eltérő technológiák léteznek a földművelésre
Vannak, akik az úgynevezett No Till vagy minimum Till technológiával operálnak. Magyarán szólva nem vagy csak minimálisan forgatják a talajt, és alapvetően szántás, ásás nélkül igyekeznek megtermelni a növényeket. Ezek a módszerek a talaj nedvességtartalmának megtartásának céljából jöttek létre.
Az őszi vetésre kialakított területeknek elő kell készíteni a talaját. Ha indokolt, akkor a tápanyag-utánpótlásról is gondoskodni kell. Amennyiben viszont tavasszal lesz csak bevetve egy terület, akkor elegendő lezárni a talajt, hogy ne párologjon el belőle a nedvesség.
Abban az esetben, ha talajkondicionálást végzünk, akkor használhatunk humuszos vagy aminosav-alapú módszert, de gombák és baktériumok is a segítségünkre lehetnek ebben.
Kulcsfontosságú a termőföldek tápanyag-utánpótlása
Tápanyag-utánpótlás céljából használhatunk híg- vagy szervestrágyát, de sokat segíthetnek a takarónövények és a zöldtrágya használata is. Vannak, akik műtrágyával igyekeznek megoldani ezt a problémát. Bármelyik módszert is választjuk, ügyelni kell arra, hogy a talaj pH-értéke ne tolódjon el sem savas, sem pedig lúgos irányba.
A növénytermesztés során a talaj szerkezetét és típusát is figyelembe kell venni. Nem lehet elmulasztani a makro- és mezoelemek pótlását, máskülönben csökkent mennyiségű terménnyel kell számolni, amelynek a minősége is elmaradhat a várttól.
A konyhakertekben a komposzt felhasználása hatékony megoldásnak bizonyul a tápanyagtartalom megtartása, fokozása céljából. Számos konyhai hulladék van, mint a gyümölcs- és zöldségmaradékok, a tojáshéj és a kávézacc, ami a komposztra kerülhet, így két legyet üthetünk egy csapásra.