-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Értékesítő
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az általános közvélemény szerint a levendula szárazságtűrő növény. Ez igaz is, abban az esetben, ha a levendula érett és kevés szél éri. Az olyan helyeken azonban, ahol sokat fúj a szél, a levendula gyorsan kiszáradhat, és könnyen elpusztulhat.
A levendula öntözése: nyáron erre nagyon kell figyelni?
A fiatal levendulákat kell különösen figyelni, hogy nincs-e rajtuk száraz levélzet. Az idősebb növények nagyobb valószínűséggel tűrik a száraz körülményeket. Amikor elültetjük, újraültetjük vagy formáljuk a növényeinket, akkor fontos az öntözés. A megfelelő páratartalom növelni fogja a gyökerek hosszát és a virágok számát, és segít a növénynek a nyári hónapokban jobban fejlődni.
Azok a növények, amelyek kemény és száraz körülmények között nőttek életben maradnak, de satnyának tűnhetnek, kis levélnyéllel rendelkeznek, és sokkal kevesebb virágot hoznak. A vizsgálatok kimutatták, hogy azoknak a levenduláknak az olajminősége rosszabb, amelyeket túlságosan száraz körülmények között nevelnek, mint azoké, amelyeket rendesen gondoznak.
Így hat a levendulára a túl sok víz
A túlzott öntözés és a sok eső (különösen a cserépbe ültetett növények esetében) szintén károsíthatja a növényeket, mert így túl sok hajtás nő a növényen, amelyek nem képesek tömör formát képezni, így a levélzet szétnyílik, a szárak pedig szétterjeszkednek. A túl sok víz és a magas páratartalom érzékennyé teszi a növényeket a gyökérrothadásra és más gombás vagy fertőzéses betegségekre.
Mivel mindenütt más az időjárás, mindenkinek a saját belátására van bízva, hogy eldöntse, mennyi vízre van szüksége a levendulájának. Ha a talaj jól tartja a nedvességet, vagy gyakran esik az eső, akkor csak keveset kell öntözni, vagy egyáltalán nem kell.
Mielőtt nagyobb területeket ültetnénk be levendulával, gondolkodjunk el az öntözési lehetőségeken.
A permetező öntözés csak addig hatásos, amíg a növények fiatalok, de amint elkezd nőni a száruk, és elkezdenek virágozni, ez a módszer széttárja a bokrot. Ugyanakkor fennáll a bakteriális és gombás betegségek veszélye is, különösen a nedves helyeken. Ezért a csepegtető öntözés jobb megoldást jelent.