-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
takarító
-
Értékesítő
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A magvetés lépéseiről itt írtunk részletesen, most csak három házilag is alkalmazható magágynak is alkalmas ötletet szeretnénk bemutatni, olyan alapanyagokkal, ami minden háztartásban megtalálható:
1. Palántanevelés WC-papír gurigában
Papírguriga minden otthonban rendszeresen keletkező, újrahasznosítható alapanyag, tegyük félre, s tél végén kezdjük ebbe a növényeink nevelését.
Szükségünk lesz az előzőleg összeállított, magvetéshez alkalmas földkeverékre és jó minőségű vetőmagra. Miután kikeltek a magoncok, átültetésre sem lesz szükség, a papírral együtt tovább nevelhető majd a palánta.
2. Palántanevelés tojástartóban
Hasonlóan a gurigához, tojástartóból is hetente újabb adag termelődik egy nagyobb családban, használjuk ki, s vessük bele a nevelni kívánt magokat: paradicsom, paprika, uborka, padlizsán, tök- vagy dinnyefélék is bátran nevelkhetők benne. Tálcát tegyünk mindkét esetben a tartók alá.
3. Palántanevelés tojáshéjban
S ha már a tojásnál tartunk, nem kell kidobnunk a szépen félbe tört héjakat sem, ebbe is eldugdoshatunk pár virág- vagy zöldségmagot, majd a héjjal együtt kiültethetjük a kertbe:
A tojáshéj újrahasznosítható még így is>>
Itt olvashatsz arról, hogy milyen igényei vannak a növényeinknek a magvetés során: kikelés előtt és után megváltoznak a legfontosabb hő- és fényigények. Érdemes elolvasni, ha nem szeretnél újra felnyurgult, erőtlen növénykéket nevelni.