-
sofőr
-
Értékesítő
-
Szállodai recepciós állás
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Eladó | Szolnok
2024. 12. 02
-
IT data engineer
2024. 12. 02
-
Minőségellenőrzési munkatárs
2024. 12. 03
-
Könyvelő gyakornok
2024. 12. 03
-
Játékbolti kisegítő
2024. 12. 03
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Először is, van elég természetes fényünk? A növényeknek nagy mennyiségű fényre van szükségük ahhoz, hogy nőjenek és termést hozzanak. Ez nem annyira fontos az átlagos szobanövények esetében, amelyeknél csak az életben maradás a fontos, de ha egy növényt a terméséért akarunk termeszteni, akkor több fényre lesz szükségünk.
Hogyan építhetünk ki beltéri zöldséges kertet?
Egy nagy ablakpárkány megfelelő a kisebb növények számára. Ha van egy melegházunk, vagy egy olyan szobánk, ahol az ablakok a földig érnek az még jobb, mert akkor használhatjuk a padlót is.
Természetesen az is fontos, hogy mit termesztünk. Igazából, a növények kiválasztása a legfontosabb dolog, amit a beltéri zöldséges kertünk érdekében tenni fogunk.
A paradicsom szépen nő bent is, mert felfelé nő és nincs szüksége sok helyre. Sok napra van szükségük, így közvetlenül az ablakba kell tenni őket.
A fűszernövények is nagyszerű beltéri növények. Ezek általában a jó vízelvezetésű talajt szeretik, mivel a túl sok víz gombás megbetegedéseket okozhat. A friss levegőt sem szabad szem elől téveszteni. A legtöbb fűszernövény boldogan eléldegél cserépben egy ablakpárkányon. Egyesek, például a fodroslevelű petrezselyem, a rozmaring, a menta és a kakukkfű elviselik a kevesebb napfényt is.
A gyökeres zöldségek nem teremnek meg bent, mivel nagyobb mélységű talajra van szükségük, mint amit a legtöbb otthon nyújtani tud. Talán a melegházakban levő nagy konténerek képeznek csak kivételt.
A beltéri kártevőket nehéz lehet kezelni. Amennyiben magról neveljük a növényeket, nem kellene gondunk legyen velük, de legyünk óvatosak, amikor palántákat vásárolunk. Figyeljünk az olyan kártevőkre, amelyek bizonyos növényeket támadnak csak meg, például a takácsatkákra, amelyek a paradicsomot támadják meg, nézzük meg, hogy más növényeket nem fertőztek-e meg a közelükben. Nem elég csak ránézni a növényre, amit meg akarunk venni, mert lehet, hogy már peték vannak rajta.
A saját növényeinket is ellenőrizzük le, mielőtt elkezdjük a kertészkedést. Semmi értelme sincs megvásárolni a tökéletesen egészséges növényeket, és aztán betenni a levéltetvek fertőzte növények közé, amikor hazavisszük őket. Be lehet ugyan permetezni a növényeket, de valószínűleg nem akarunk vegyi rovarirtókat használni az otthonunkban. A természetes megoldások jobbak, ha zöldségeket termesztünk. Vessünk fokhagymát a paradicsomaink közé, hogy elriasszuk a takácsatkákat.
Aránylag olcsón kialakíthatunk otthonainkban zöldséges kertet. A következő videó egy ilyen alacsony költségvetésű beltéri kertet mutat be:
A hidroponika kiváló megoldás lehet a beltéri zöldséges kertünk megépítésére. Ez egy intenzív növesztési módszer, amely lehetővé teszi, hogy mi adagoljuk a vizet, a tápanyagokat és a fényt, amit a növény kap. Használhatunk növényes fénycsőt, hogy fokozzuk a természetes fényt. A hidroponikai berendezésnek sem kell drágának lennie. A kezdők számára találhatók egyszerű készletek, amit a beltéri kertészkedés során használhatnak.