Értékelve: 1x
(5.0 pont)

Jó tudni, hogy a limabab napos helyen fejlődik a legjobban. A rendkívül hűvös vagy esős idő ártalmas lehet számára, hiszen nem annyira szívós, mint a zöldbab. Lássuk, hogy mit érdemes még megtudni a limabab termesztéséről!
A limabab (Phaselous limensis) termesztése
- Növény típus: Évelő
- Tudományos elnevezés: Phaselous limensis
- Fényigény: A teljes napfényt szereti
- Talajtípus: Közepesen gazdag, jó vízelvezetésű, mély, homokos termékeny talaj
- PH érték: 6,5-7,5
- Vízigény: Közepes
- A növény teljes kifejlődési szakasza: 70-75 nap
- Közismert kártevői: babzsizsik, bagolylepke
- Közismert betegségei: gombás és baktériumos levélbetegségek
Limabab gondozása
Tavasszal a limababot később kell elvetni, mint a bokorbabot, mert nem annyira ellenálló. Vetése jóval az utolsó fagy után a legideálisabb. Ugyanakkor nem kell olyan sűrűn sem vetni, mint a bokorbabot.
A limababot (vagy bármilyen babot) nem ajánlatos leszedni, amikor a növény nedves vagy harmatos. Fagyasztva lehet a legjobban tárolni, bár a szárított limababbal sok ételt lehet készíteni.
A limabab szaporítása, vetése
A limababot csak akkor szabad elvetni, amikor teljesen elmúlt a fagyveszély és a talaj 18-24 °C-ra felmelegedett. 3 centiméter mély fészkekbe kell szórni úgy, hogy a magok 15-20 centiméterre legyenek egymástól, a sorok közötti távolság pedig 75-80 centiméter legyen.
![]() |
A limabab gondozása és termesztése
A limababnak napos, meleg helyre van szüksége, valamint nagyon jó vízelvezetésű talajra, hiszen inkább a száraz talajt kedveli és a hosszú, meleg termő időszakot. A talaj limababnak a bokorbabhoz hasonló igényei vannak, ami a talaj termékenységét és pH értékét illeti.
A limabab betakarítása
A limababot akkor kell leszedni, amikor a hüvelyek megfelelően tömöttek és a babszemek még zsengék. A folyamatos hozam végett rendszeresen kell szedni.