-
Kőműves
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
karbantartó
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A májusban érő spárga igazán különleges évelő zöldség, amire megéri várni. Egy kifejlett tőről akár húsz éven keresztül is szüretelhetjük tavasszal a sípokat. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Spárga ültetése
A spárga ültetése előtt néhány héttel ássuk fel alaposan a helyét, és távolítsunk el minden gyomot. A növény meg fogja hálálni, ha a földbe egy kis szerves istállótrágyát is beleforgatunk. A tövek elültetése előtt ássunk egy nagyjából 30 centi széles, 20 centi mély árkot. A töveket 30 centire ültessük egymástól. A tövekre rakjunk nagyjából 5 centi földet, majd ahogy növekednek folyamatosan húzzuk rá a földet egészen addig, míg teljesen be nem temetjük az árkot.
Spárga gondozása
A spárgatöveket folyamatosan öntözni kell addig, amíg meg nem erednek. Figyeljünk arra, hogy a gyomok ne növekedjenek a körülötte, hogy szép, erős legyen a növényünk. Bár nem könnyű megállni, az ültetés utáni két évben ne szüreteljük le tavasszal a sípokat, mert akkor a későbbi évekkel jóval gyengébb lesz a termés.
Spárga szedése
A spárga sípokat tavasszal április végén, májusban vágjuk le a tőről, mikor elérik a 12 centis magasságot. Júniusban már ne szüreteljünk, hogy a növény elég energiát tudjon gyűjteni a következő évre.
Spárga kártevői
A spárgát szívesen legelik a csigák és a meztelencsigák. A spárgabogár pedig a leveleit és a szárát is károsítja.
Spárga elkészítéseA spárgát hűtőben állítva és nedves ruhába csomagolva néhány napig lehet tárolni. Minél frissebb, annál finomabb.