-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Kőműves
-
takarító
-
Asszisztens
-
Óvodapedagógus
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Senior Business Analyst - Budapest, XIII. kerület
2024. 11. 23
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Nem csak zöldséges kertek esetében javasolt a növénykondícionálók használata, hanem a gyümölcsfák és szőlő, valamint a dísznövények gondozása kapcsán is nagyon fontosak.
Általánosságban elmondható, hogy használatuk eredményeként kiegyenlítettebb, egészségesebb és bőségesebb termést tudunk betakarítani. Dísznövényeink életerősek lesznek és jobban ellenállnak az időszakos, számukra nemkívánatos környezeti tényezőkkel szemben, úgymint vízhiány, hőstressz stb.
Sokszor hiába van a talajban meg minden, a növény számára fontos tápelem, azokat a növény nem mindig tudja felvenni, hasznosítani. Ennek oka sokszor a növényben fennálló kedvezőtlen élettani viszonyokban keresendő.
Nagyon fontos a növényen belüli tápelem harmónia kialakítása és fenntartása, legjobb, ha a pótlásra szerves kötésekben lévő nitrogént, foszfort, káliumot és magnéziumot és létfontosságú mezo- és mikroelemeket adunk, mert ez könnyen hozzáférhető forma a növények számára. A Hungavit termékcsoport készítményei biztosítják ezeket, és emellett még az egészséges növekedéshez elengedhetetlen enzimeket, koenzimeket és aminósavakat is tartalmazzák. Ahhoz, hogy a kezelt növény a legoptimálisabb arányba kapja meg a számára elengedhetetlen tápanyagokat, többféle Hungavit termék került kifejlesztésre, úgymint:
- Hungavit U (általános, elsősorban zöldségfélékben javasolt)
- Hungavit A (gyümölcs, szőlő, dinnye)
- Hungavit B (napraforgó, cukorrépa, őszi káposztarepce, olajtök)
- Hungavit D (dísz- és szobanövények)
- Hungavit G (kukorica, őszi-és tavaszi kalászosok)
- Hungavit P (burgonya)
A kívánt hatás elérése érdekében a vegetációs idő alatt 4-5 alkalommal célszerű az adott készítménnyel kezelni a növényt (10 liter vízhez 2-5 dl Hungavit adagolása javasolt).
A növénykondícionálásnak, lombtrágyázásnak több formája létezik és vannak többfunkciós készítmények is. Ilyen például az a bór tartalmú, narancsolaj vivőanyagú lombtrágya, mely azon kívül, hogy kiváló bórforrás a növény számára, csökkenti a felületi feszültséget, így öntözés, vagy harmat után hamar felszárad a növény felülete, ennek következtében nem tudnak megtelepedni rajta a gomba képletek, valamint kiszárítja az apró rovarokat (atka, levéltetű, pajzstetű) és gombafonalakat (lisztharmat). A bór fontos a terméskötődésben és elősegíti a sejtfalképződést, aminek eredménye az erősebb, ellenállóbb növény.
Az új termék neve Prev B2, mely jó hatékonysággal alkalmazható paradicsom, paprika, saláta, uborka, szőlő, hagyma, kabakosok és citrusfélék körében 3-4 alkalommal a vegetáció során (10 liter vízhez 0,2-0,4 dl Prev B2 javasolt).
Veteményezés, palántázás előtti Trifender kezelés
Az egészséges növény és a kiegyensúlyozott termés eléréséhez megfelelő talajéletre is szükség van. Azt ugyan nem látjuk, hogy a növényünk hogyan gyökeresedik, a talajban milyen kórokozók veszélyeztetik, csak kedvezőtlen esetben annyit tapasztalhatunk, hogy a növényünk kókad és nem növekszik a kívánt ütemben, esetleg különböző talajlakó kórokozók hatására el is pusztul. Ezt elkerülendő érdemes még a veteményezés, palántázás előtt a talajt, esetleg gyümölcsfa telepítéskor a csemete gyökerét Trifender-rel kezelni (50 liter vízhez 0,5 kg Trifender javasolt), mely - lévén hatóanyaga egy hasznos mikroszkópikus gomba - pozitívan hat a talaj mikrobiológiai összetételére, távol tartja a talajlakó kórokozókat, amivel elősegíti a növények gyökérzetének egészséges fejlődését. Emellett közvetlenül hat a növényekre is: fokozza azok növekedését, javítja a növények stressztűrő képességét, így azok jobban ellen tudnak állni a gyengültségi kórokozók támadásának.
A fent említett készítmények mind a növény egészségi állapotának megtartásában, mind javításában hivatottak segíteni. Ez ugyanúgy, mint az ember esetében, a növények körében is nagyon fontos, hogy ebben a kemikalizált, rohanó világban, biztosítani tudjuk növényeink számára azt, ami nekik jár.